Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina uz informatīvo semināru Zemgalē “Esi drošs, ka darbs ir drošs!”

Valsts darba inspekcija aicina darba ņēmējus, darba devējus, darba aizsardzības speciālistus, izglītības iestāžu audzēkņus un visus interesentus uz informatīvās kampaņas “Esi drošs, ka darbs ir drošs!” informatīvo semināru, 10. februārī, pulksten 13 Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā Jelgavā mazajā zālē, kā arī Valsts darba inspekcijas (VDI) “Facebook” lapā un platformā “Zoom”. Semināra mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par darba aizsardzības nozīmīgumu un praktiskās pielietošanas vajadzību un efektivitāti, kā arī piesaistīt bīstamo nozaru uzņēmumus atbalsta saņemšanai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta ietvaros, informē semināra rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar VDI rīcībā esošiem datiem, 2021. gadā valstī kopā nelaimes gadījumos darbā cieta 2091 nodarbinātais, tajā skaitā 208 nodarbinātie guva smagus veselības traucējumus, savukārt 27 nodarbinātie gāja bojā.

Vienlaikus uzņēmēji atzīst, ka darba aizsardzības prasības ir sarežģītas, un bez zinoša speciālista palīdzības ir grūti tās īstenot praksē. Tāpat daudzi uzņēmumi neapzinās darba aizsardzības nozīmi un maldīgi domā, ka viņu uzņēmumā nekas bīstams ar darbiniekiem nevar notikt, liecina VDI kampaņas „Esi drošs, ka darbs ir drošs” ietvaros veiktā uzņēmēju aptauja.

Lai samazinātu nelaimes gadījumu skaitu darba vietās un aicinātu mikro, mazos un vidējos uzņēmumus, kas pārstāv bīstamās nozares (piemēram, lauksaimniecība, mežsaimniecība, ražošana), aktīvi pieteikties bezmaksas atbalstam darba vides sakārtošanai, VDI organizē informatīvus seminārus par darba drošību katrā no Latvijas reģioniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgales reģiona informatīvajā seminārā, kas notiks 10. februārī, piedalīsies VDI vecākās inspektores Liene Bundzinska un Līga Jansone, Latvijas Darba devēju konfederācijas korporatīvās sociālās atbildības projektu vadītāja Kristīna Veihmane, Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta konsultants Henrijs Priedīte un semināra vadītājs Haralds Burkovskis. Informatīvajā seminārā visi interesenti varēs iegūt vairāk informāciju par kampaņu, uzzināt par situāciju reģionā, atbalsta iespējām – kā uzņēmumi var uzlabot darba aizsardzības aspektus savos uzņēmumos, kādas konsultācijas var saņemt darba ņēmēji un darba devēji darba strīdu domstarpību gadījumos, kādu atbalstu var saņemt darba devējs kolektīvo pārrunu veikšanai par iekļaujošas nodarbinātības un drošas darba vides nodrošināšanu, par pieejamiem semināriem un konsultācijām darba vides risku, īpaši, bioloģisko risku, samazināšanai un prevencijai, kā arī saņemt atziņas no ekspertu pieredzes un uzdot sev interesējošus jautājumus.

VDI aicina visus interesentus piedalīties šajā informatīvajā seminārā, klātienē – Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā Jelgavā mazajā zālē vai attālināti – Valsts darba inspekcijas “Facebook” lapā: https://fb.me/e/18HUvrWE5, kā arī izmantojot “Zoom” platformu.

Lai piedalītos pasākumā, lūdzam reģistrēties iepriekš: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_5vHtIvejR_-hvlVgRhhKKg

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai tiešraides laikā saņemtu atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem, lūgums tos sūtīt iepriekš uz e-pastu info.esf@vdi.gov.lv vai uzdot translācijas laikā “Facebook” tiešraides komentāru sadaļā.

Klātienes pasākums norisināsies “zaļajā režīmā”, personām uzrādot Covid-19 vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikātus.

Kampaņas gaitā vēl plānoti semināri Vidzemē, Valmierā, 17. februārī no pulksten 13 un Latgalē, Daugavpilī, 25. februārī, pulksten 13. Kopumā kampaņas ietvaros plānoti 5 pasākumi, no kuriem divi jau ir notikuši Kurzemē un Rīgā, bet šajā nedēļā tiek organizēts Zemgalē, Jelgavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kampaņas “Esi drošs, ka darbs ir drošs!” mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par darba aizsardzības nozīmīgumu un praktiskās pielietošanas vajadzību un efektivitāti, kā arī piesaistīt bīstamo nozaru uzņēmumus projektam un popularizēt iespēju bīstamo nozaru uzņēmumiem saņemt atbalstu darba aizsardzības jautājumu sakārtošanai uzņēmumā.

Kampaņa tiek īstenota ESF 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 7.3.1. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot darba drošību, it īpaši bīstamo nozaru uzņēmumos” projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” ietvaros ar ESF atbalstu.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.