Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina uz Meteņiem pie Sabiedriskā centra

Jelgavas Sabiedriskais centrs 6. februārī pulksten 18 aicina jelgavniekus uz Meteņdienas aktivitātēm skvērā pie Skolotāju ielas 8. Pasākuma apmeklētājus gaidīs jautras izdarības atbilstoši Meteņu tradīcijām – zīlēšana, mīklu minēšana, laika pareģošana, stāsti un ticējumi, senās spēles un rotaļas, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktivitātes vadīs nemateriālā kultūrmantojuma glabātāja un zāļu sieva Līga Reitere ar folkloras kopas “Dimzēns” (vadītāja Velta Leja) līdzdalību, bet ar Meteņu ēdieniem iepazīstinās Brantu muižas īpašniece un latvju saimniece Ilze Briede. L.Reitere sanākušos pasākuma dalībniekus iepazīstinās ar Meteņu tradīcijām un senajām paražām, bet “Dimzēns” aicinās kopā dziedāt, iet rotaļās un dejot. Savukārt I.Briede iepazīstinās ar Meteņdienas ēdieniem un to pagatavošanas tradīcijām, piedāvājot bukstiņputru un karsto dzērienu.

Iedzīvotāji uz pasākumu aicināti nākt ar budēļu maskām, jo saskaņā ar tradīcijām Meteņi ir pēdējā budēļos ejamā reize.

Meteņi, saukti arī par Meteņdienu, ir vieni no latviešu gadskārtu svētkiem, kas tradicionāli tiek svinēti 6. februārī. Meteņi ir viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām, kas iezīmē ziemas beigas un pavasara tuvošanos. Meteņu svinēšanā ir saglabājušās senas vecā gada aizvadīšanas tradīcijas, tāpēc Meteņus var dēvēt arī par senlatviešu Vecgada vakaru.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.