Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina uz pēdējo cikla “Sajūti vasaru Jelgavā!” pārgājienu

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) jūlija nedēļas nogalēs ikvienu aicina bez maksas piedalīties pārgājienu cikla “Sajūti vasaru Jelgavā!” tematiskajos pārgājienos, baudīt vasaru un iepazīt Jelgavas vēsturi. 30. jūlijā pulksten 11 notiks noslēdzošais cikla pārgājiens “Seno Jelgavu meklējot,” informē JRTC.
Pēdējais pārgājiena posms norisināsies gides Innas Altuhovas pavadībā. Pārgājiena laikā interesenti varēs ienirt vēsturē un noklausīties gides stāstījumu par seno Jelgavu – kādreizējo ziedošās Zemgales un Kurzemes hercogistes galvaspilsētu – un ostas pilsētu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Otrā pasaules kara Jelgava zaudēja savu identitāti un pārbūves rezultātā ieguva jaunus vaibstus. Liela daļa ielu tika pārplānotas un mainīja savu vēsturisko izskatu. Caur gides stāstiem būs iespēja iztēlē uzburt senās Jelgavas kādreizējo tēlu un varenās ēkas. Ekskursijas laikā, izmantojot senās pilsētas kartes un attēlus, dalībnieki varēs arī saskatīt saikni starp pagātni un mūsdienām.

Senās Jelgavas “meklējumi” sāksies no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa. Tālāk pārgājiena dalībnieki dosies pāri Driksas tiltam pie Jelgavas pils, tad uz pilsētas centrālo daļu – Lielo ielu, Uzvaras ielu, Katoļu ielu, uz Jāņa Čakstes bulvāri. Aktivitātes gaitā paredzēts apmeklēt arī Ugunsdzēsības ekspozīciju. Pārgājiena ilgums būs aptuveni līdz četrām stundām un maršruta garums – ap 3,5 kilometri.

Dalība pārgājienā ir bez maksas, dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš pa e-pastu: tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Foto : Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.