Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina uz sarunu vakaru par modi Jelgavā

16. februārī pulksten 18 interesenti aicināti uz sarunu vakaru “Mode Jelgavā un skaistuma ideāls cauri gadsimtiem”, kuru vadīs viena no torņa ceturtā stāva jaunās ekspozīcijas veidotājām – grima un tērpu māksliniece Baiba Grīna. Viņas meistardarbs skatāms vienā no ekspozīcijas populārākajiem eksponātiem – video, kas demonstrē vēsturisko tērpu modes skati, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja kopā ar lektori apmeklēt ceturtā stāva ekspozīciju un uzzināt, ar kādiem izaicinājumiem jāsastopas, veidojot stāstu par vēsturiskiem tērpiem, kā arī atklāt “ārpus kadra” detaļas. Interesenti noskaidros, kādi skaistuma ideāli valdīja sabiedrībā senos laikos, kā arī ielūkosies modes spožuma un posta periodos sendienās un šodien.  

B.Grīna bērnības un skolas gadus pavadījusi Jelgavā, absolvējusi Jelgavas 2. vidusskolu (šodien Jelgavas Valsts ģimnāzija), apguvusi stilista un grima speciālista prasmes Latvijā, Vācijā un Francijā, un mūsdienās ir atzīta par vienu no labākajām savas jomas speciālistēm Latvijā. Viņa ne tikai ir veidojusi stilu un grimu daudzām kinofilmām, TV projektiem un skatuves uzvedumiem, bet arī izglīto jauno stilistu un kosmetologu paaudzi, strādājot par pedagogu Starptautiskajā kosmetoloģijas koledžā, Latvijas kultūras koledžā un Biznesa augstskolā “Turība”. 2019. gadā saņēmusi Beauty Expert Award balvu kategorijā “Vizuālā Tēla Stilists”, 2015. gadā saņēmusi Lielā Kristapa kino balvu “Labākais grima mākslinieks” par darbu  I.Brūveres filmā “Dāmu paradīze”, kā arī Lielā Kristapa nomināciju par darbu filmā “Ievainotais jātnieks” 2017. gadā.

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa jaunās ekspozīcijas “Jelgava laika griežos”, “Mode Jelgavā cauri gadsimtiem” un “Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas stāsts” apmeklētājiem pieejamas no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 11 līdz 18.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Dalības maksa lekcijā ir 5 eiro. Skolēniem, pirmsskolas vecuma bērniem, pensionāriem dalība ir bez maksas. Vietu skaits ierobežots, tāpēc interesenti aicināti pieteikt dalību pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.