Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina uz viduslaiku dienu Bauskas pilī

Svinot Bauskas 415. dzimšanas dienu 1. jūnijā, ikviens apmeklētājs Bauskas pilī izjutīs atmosfēru, kāda valdījusi viduslaiku svētkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No plkst. 12.00 pils teritorijā paredzētas dažādas izklaides. Apmeklētāji varēs šaut ar loku un arbaletu, kā arī izmēģināt veiksmi cirvja un pakavu mešanā mērķī. Darbosies rotaļnieki, amatnieki, zintnieki un astrologi. Būs iespēja vērot kaimiņvalsts bruņinieku spožās bruņas, krāšņos kostīmus un asinis stindzinošās divkaujas ar īstiem triecieniem, lēkājošām dzirkstelēm un ielauztām bruņām. Vienlaikus paukotāji sacentīsies turnīrā ,,Ius Gladii – Zobena tiesības”. Turnīru atklās un tā norisi vēros valdnieks un galma dāmas, bet cīņas pieteiks bruņinieku pavadonis – herolds. Klātesošs būs arī galma āksts. Cīņu starplaikos ar priekšnesumiem uzstāsies akrobāti, žonglieri un cilvēki bez kauliem. Cīņas un priekšnesumus pavadīs dūdu un bungu mūzika. Uzvarētāji tiks apbalvoti ar dāmu labvēlību, vērtīgām balvām un ar aizrobežu baleta priekšnesumu no Krakovas galma Polijā, ko izpildīs ,,Cracovia Danza Court Ballet”, aizvedot trubadūru, bruņinieku un mīlas pasaulē. 

Programma:

  • no 12.00 Viduslaiku amatnieki; loka šaušana; astroloģe; šaušana ar arbaletu; cirvja un pakavu mešana mērķī.
  • no 14.00 Dūdu un bungu mūzika; IX Paukošanas turnīrs ,,Ius Gladii – Zobena tiesības”; kaimiņvalsts bruņinieku cīņas; cilvēki bez kauliem; žonglieri; akrobāti.
  • plkst. 17.00 Aizrobežu baleta priekšnesums no Krakovas galma Polijā, ko izpildīs ,,Cracovia Danza Court Ballet”.

Bauskas pilī viduslaiku svētku norises apmeklētājiem bez maksas. Lūdzam vērst uzmanību, lai apskatītu muzeja ekspozīcijas jāiegādājas ieejas biļete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma dalībnieki: herbalists Juris Bušs un astroloģe, zīlniece Sandra Buša; kaula un raga apstrādes meistars Viesturs Āboltiņš; špagas cīņu meistars Gints Baķis un paukotāji; bungu pavēlnieks Mārtiņš Miļevskis; pūšamo instrumentu skaņu meistare Ieva Nīmane; Sandis Inzelbergs; Marģers Majors; Aleksandrs Radzevičs; Mārcis Viļums; žonglētājs Dmitrijs Pudovs; Ojāra Narvila Trušu pilsētiņas iemītnieki;  dalībnieki no Lietuvas: biedrība ,,Viduramžiai”;  Alfreda Petrauskiene no Ezeru zvejniecības muzeja; akmeņkalis Vyrautas Jasinskas; un ,,Cracovia Danza Court Ballet” no Polijas.

Foto: Edgars Namiķis, Biedrība Viduramžiai no Lietuvas, Ilja van de Pavert.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.