Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aizsardzības ministrija papildinājusi bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā”

Veicinot sabiedrības informētību par to, kā rīkoties krīzes gadījumā, Aizsardzības ministrija (AM) laidusi klajā aktualizētu bukleta “Kā rīkoties krīzes situācijā” versiju, kas papildināta ar praktiskām norādēm drošības stiprināšanai dažāda apdraudējuma gadījumos, informē AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vēlos pateikties iedzīvotājiem par iesaisti valsts aizsardzības stiprināšanā, kas ietver arī interesi par vēlamo rīcību dažādās krīzes situācijās. Latvija ir drošībā, taču karš Ukrainā ir raisījis daudzus jautājumus par to, kā labāk parūpēties par savu un tuvinieku drošību ārpus ierastā un drošā ikdienas ritma.  Aicinu iepazīties ar bukleta papildināto versiju, lai gūtu nepieciešamās zināšanas, kā stāties pretī dažādiem drošības izaicinājumiem,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Buklets “Kā rīkoties krīzes situācijā” ir papildināts ar ieteikumiem par to, kā cīnīties ar dezinformāciju un kā sniegt atbalstu valsts aizsardzībai. Tāpat iekļauta informācija par to,  kā rīkoties artilērijas apšaudes vai aviācijas uzlidojuma laikā, kā arī ķīmiska vai kodolapdraudējuma gadījumā.

Lai informācija par rīcību krīzes situācijās būtu pieejama ikvienam iedzīvotājam, buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā” drukātā veidā pēc Lieldienām būs pieejams Latvijas pasta filiālēs visā Latvijā. Sadarbībā ar Latvijas pastu maijā bukletus plānots piegādāt arī teju 60 tūkstošiem Latvijas senioru, kuri ikmēneša pensiju saņem savās dzīvesvietās ar pastnieka starpniecību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat tuvāko nedēļu laikā bukleti drukātā veidā būs pieejami apmeklētājiem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Klientu apkalpošanas centros un Nodarbības valsts aģentūras filiālēs visā Latvijā. Sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, drukātie bukleti tiks nogādāti Latvijas pašvaldībās un izvietoti valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros. Savukārt sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, bukleti tiks nogādāti publiskajās bibliotēkās Latvijas reģionos un augstskolu bibliotēkās.

AM aicina iedzīvotājus iepazīties ar papildināto bukletu “Kā rīkoties krīzes situācijā” latviešu, krievu un angļu valodās arī elektroniski aizsardzības nozares ziņu portāla “Sargs.lv” sadaļā “72 stundas”: www.sargs.lv/lv/tema/72stundas.

Pašreizējā ģeopolitiskā situācija un īpaši Krievijas uzsāktais karš Ukrainā, kas norisinās jau vairākas nedēļas, ir būtiski pastiprinājuši sabiedrības interesi par Latvijas drošību un iedzīvotāju nepieciešamo rīcību krīzes gadījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir jāatceras, ka krīzes var būt dažāda rakstura, ne tikai kara apstākļi, bet arī, piemēram, dabas katastrofas, elektrības traucējumi un interneta darbības pārtraukumi. Tādēļ jau iepriekš Aizsardzības ministrija ir vērsusi sabiedrības uzmanību uz nepieciešamību būt gataviem parūpēties par sevi vismaz pirmās 72 stundas. Tāpat sabiedrība regulāri tiek brīdināta neiekrist kiberuzbrukumu un dezinformācijas slazdos.

Foto: sargs.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.