Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aizvadītas ilgi gaidītās sacensības “Remoss 2022”

Dobeles novada izaugsmes un atpūtas centrā “Tērvetes līči” noslēgušās astoņpadsmitās piedzīvojumu sacensības “Remoss 2022”. Tajās dalībnieki, pārvietojoties ar kājām vai citā noteikumos paredzētā veidā, veica dažādus uzdevumus. Sacensību mērķis bija popularizēt veselīgu, aktīvu un sportisku dzīvesveidu un sporta tūrismu, it īpaši jaunatnes vidū, kā arī noteikt labākās komandas piedzīvojumu sacensību disciplīnā, kas sevī ietvēra gan fizisko spēku un veiklību, gan erudīciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā “Ziņām” vēsta “Remoss 2022” organizators Normunds Hofmanis, sacensībās piedalījās 17 komandas piecās grupās: gan sportistu, gan tautas klasē startēja piecas komandas, A jauniešu grupā – trīs, savukārt B jauniešu grupā un ģimeņu grupā piedalījās attiecīgi viena un divas komandas.

“Sportistiem, tautas klasei un A grupas jauniešiem distances garums bija aptuveni 30 kilometru, bet B grupas jauniešiem un ģimeņu komandām nācās mērot ap 20 kilometru,” pastāstīja N.Hofmanis.

Sacensības norisinājās pēc rogaininga principa, kur komandām ir iespēja izvēlēties savu orientēšanās maršrutu: “Plānojot maršrutu, komandas varēja izlemt apmeklēt trīs “atrakciju parkus”, kur bija jāveic dažādi speciāli uzdevumi, kā, piemēram, vairāki virvju un atjautības uzdevumi. Dalībniekiem tika piedāvāts arī šaut ar loku, siet mezglus, peldēt, braukt ar laivām.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sakrājot 206 punktus, sporta klasē uzvaru svinēja komanda “Dinamīts”, kuru veidoja orientēšanās kluba “Alnis” sportisti Salvis un Ilona Daģi un Jānis Sapats. Piecus punktus mazāk nopelnīja un otrajā vietā palika Latvijā atpazīstamo orientieristu Signes Sirmās un Endija Titomera duets kopā ar Aivi Šiliņu komandā “Kartingi un učene”, bet vēl par pieciem punktiem mazāk sakrāja “Elita”, kas ierindojās trešajā pozīcijā.

Ļoti sīva spēkošanās izvērtās tautas klasē, kurā pie uzvaras ar 145 punktiem tika “Tūristi” (Ralfs Pogaļevs, Ģirts Siliņš un Margita Rudzāte). Tikai par vienu punktu no uzvarētājiem atpalika “Timtirim” un viena no Latvijas “Top” rogaininga komandām “Bez stresa”.

A jauniešu grupā labākie izrādījās vietējie “Alņa” pārstāvji Dārta Putne, Edvards Krūmiņš un Gustavs Plonis ar komandu “Sushi kociņi”, savukārt no B jauniešiem likumsakarīga uzvara “Susuriem”. Un visbeidzot ģimeņu konkurencē pārliecinoši pirmie bija “Alnis un Auseklis brikšņos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam ļoti priecīgi par sacensību norisi un dalībnieku emocijām. Pēc dalībnieku labajām atsauksmēm ir radusies pārliecība, ka piedzīvojumu sacensības pēc divu gadu pārtraukuma bija ļoti gaidīts pasākums,” apmierināts ar paveikto organizēšanas lauciņā ir biedrības “Remoss” vadītājs.

“Vēlamies teikt lielu pateicību mūsu atbalstītājiem OK “Alnis”, Latvijas Alpīnisma savienībai, Jelgavas Sporta servisa centram, “Decathlon”, “Jelgavas krekliem”, “Sudrablīcim” un izdevniecībai “Avots”,” sarunu noslēdza N.Hofmanis.

Autors: Tomass Neuss-Lucs

Foto: biedrība “Remoss”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.