Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

AM gatavo pavēli par plaša mēroga taupības pasākumiem (papildināta)

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks

Aizsardzības ministrijā (AM) tiek gatavota aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) pavēle par plaša mēroga taupības pasākumiem aizsardzības nozarē – sākot no apkures, elektrības un beidzot ar uzturēšanas darbiem, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban tiek apkopots ministrijas padotības iestāžu redzējums enerģijas taupības pasākumu ieviešanā.

Jau tagad esot skaidrs, ka aizsardzības nozarē tiks noteikti enerģijas taupības pasākumi, paredzot sekot likumdošanā noteiktajam zemākajam līmenim.

Papildus tiek strādāts pie stratēģijas par atjaunojamo un vietējo energoresursu plašākas izmantošanas aizsardzības nozares saimniecībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Ārlietu ministrija (ĀM) enerģijas patēriņa samazināšanai plāno arī pārtraukt ministrijas ēkas fasādes izgaismošanu, aģentūru LETA informēja ĀM preses sekretāre Diāna Eglīte.

Viņa arīdzan skaidroja, ka ministrijas īpašumus apsaimnieko VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, kuriem kopš 2016.gada ir apstiprināta energopolitika un ieviesta energopārvaldības sistēma.

Pēc ĀM preses sekretāres paustā, no 2019. līdz 2021.gadam ir veikti energoefektivitātes pasākumi ēkā Valdemāra ielā 3, Rīgā. Ir veikta daļēja apgaismojuma nomaiņa, ventilācijas iekārtu ventilatoru aprīkošana ar frekvenču pārveidotājiem, ventilācijas sistēmas vadības automatizācija un darbības laiku optimizācija, izveidota siltummezgla attālināta vadība, kas ļauj ietaupīt un samazināt enerģijas resursu patēriņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārlietu ministrija plāno vairākus enerģijas patēriņa samazināšanas pasākumus, piemēram, teritorijas un ēkas apgaismojuma samazināšana, apkures temperatūras samazināšana ārpus darba laika, apsildes un dzesēšanas iekārtu pilnīga atslēgšana ēku vējtveros.

Tāpat plānota elektroierīču un apgaismojuma izslēgšana, kad tos nelieto. Paredzēta arī karstā ūdens cirkulācijas samazināšana ārpus darba laika, ventilācijas sistēmu darbības parametru uzraudzība un kontrole, nodrošinot sistēmu darbību atbilstoši aktuālajam telpu izmantošanas grafikam.

ĀM preses sekretāre atzīmēja, ka plānota jumtu un noteku apsildes kabeļu darbības kontrole, elektroierīču un apgaismojuma izmantošanas samazināšana tarifu maksimuma stundās. Tāpat tiks vērtētas arī citas iespējas, lai panāktu temperatūras samazinājuma periodu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau augusta sākumā rakstīja, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ar rezolūciju ir uzdevis visiem ministriem un Valsts kancelejai (VK) gatavoties enerģijas taupības pasākumu ieviešanai gaidāmajā apkures sezonā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Super! Beidzot! Bāliņiem būs silti tikai ar domu vien, ka tagad krievija cieš no mūsu saeimas pavēlēm un rezolūcijām. Mani senči gan stāstīja, ka protams, taupīt vajag, bet, ja neizdomāsi, kā nopelnīt, tad mūžīgi ar taupīšanu vien neizdzīvosi.

    1
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.