Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apkopota aizvadītā gada dzimtsarakstu statistika

Aizvadītajā gadā Jelgavas valstspilsētas un novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 682 jaundzimušie – 429 deklarēti Jelgavā, 208 Jelgavas novadā un 45 mazuļi pirmreizēji deklarēti citā pašvaldībā. Kopumā Jelgavas novadā reģistrēto bērnu skaits maz atšķiras no 2022. gada, kad Jelgavas novada dzimtsarakstu nodaļā un Ozolnieku novada dzimtsarakstu nodaļā tika deklarēti 180 jaundzimušie, kas ir par 28 mazuļiem mazāk, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad visvairāk mazuļu jeb 42 reģistrēti Ozolnieku pagastā, bet vismazāk Kalnciema, Platones un Vilces pagastos – katrā 6 jaundzimušie. Pēc apkopotās informācijas 235 ģimenēs pasaulē nācis pirmdzimtais, 262 ģimenēs piedzimis otrais bērns, 122 ģimenēs – trešais, 45 ģimenēs – ceturtais, 10 ģimenēs – piektais, vienā ģimenē – sestais, divās ģimenēs – septītais, trīs ģimenēs – astotais, vienā ģimenē – devītais, savukārt vienā ģimenē bērniņš ir trīspadsmitā atvase.

Pērn Jelgavas novadā reģistrētas 103 meitenes un 105 zēni.  Populārākie vārdi, ko vecāki devuši saviem bērniem 2023. gadā zēniem ir Olivers, Gabriels, Everts un Jānis, bet meitenēm – Paula, Alise, Marta, Katrīna.

“Pagājušajā gadā Jelgavas valstspilsētas un novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 516 laulības, to skaitā 45 jāvārdi teikti baznīcā. Populārākā vieta laulību reģistrācijai ārpus nodaļas telpām jau vairākus gadus ir nemainīga – Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukums. Savukārt Jelgavas novada teritorijā pāru favorīts pērn bijusi Abgunstes muiža,” stāsta dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Diāna Pavlovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2023. gadā reģistrēti 1229 mirušie – 647 mirušo personu dzīvesvieta bija deklarēta Jelgavas valstspilsētā, 398 personas deklarētas Jelgavas novada teritorijā, bet 184 – citā pašvaldībā. Salīdzinot ar 2022. gadu, mirušo skaits ir krietni audzis, jo 2022. gadā Jelgavas novada dzimtsarakstu nodaļā un Ozolnieku novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 227 miršanas fakti, kas ir par 171 gadījumu mazāk.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.