Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apkopoti aptaujas rezultāti par pasākumiem bērniem Uzvaras parkā Jelgavā

Bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā Uzvaras parkā vislabprātāk ģimenes apmeklētu izrādes, koncertus, radošās un rotaļu pēcpusdienas brīvdienās. Tādu viedokli ir izteikuši vairāk nekā 300 iedzīvotāju, kuri piedalījās pašvaldības iestādes “Kultūra” organizētajā aptaujā par vasaras pasākumu bērniem norisi Uzvaras parkā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.    

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildinot Jelgavas kultūras norišu klāstu, jau šovasar Uzvaras parkā tiks piedāvāta pasākumu programma bērnu auditorijai. Lai to izstrādātu atbilstoši jelgavnieku vēlmēm un ieradumiem, bērnu vecāki un paši bērni bija aicināti aptaujā izteikt viedokli, tā noskaidrojot gan piemērotāko laiku pasākumu rīkošanai, kā arī formātu, kādā pilsētas iedzīvotāji un viesi vislabprātāk apmeklētu bērnu auditorijai paredzētos pasākumus.

Visaktīvākie aptaujas dalībnieki bijuši pirmsskolas vecuma bērnu vecāki – aptaujā saņemtas 203 anketas, par jaunākā skolas vecuma bērnu vajadzībām atbildējuši simts vecāki, bet par bērnu no 10 līdz 12 gadu vecumam vēlmēm saņemtas 68 anketas.

Aptaujā  bija iekļauti jautājumi par pasākumiem, kurus bērns vēlētos apmeklēt. Tāpat pasākumu rīkotājiem ir svarīgi zināt, kuras ir pasākumiem piemērotākās nedēļas dienas un laiki. Kā bērniem vispiemērotākās izklaides aptaujas dalībnieki nosaukuši izrādes, koncertus, radošās darbnīcas un animatoru vadītās rotaļu pēcpusdienas. Savukārt praktiski nekādas intereses nav par sporta spēlēm un kino seansiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumus bērniem ģimenes vislabprātāk apmeklētu sestdienās un svētdienās laikā no pulksten 11 līdz 16.

Pie ieteikumiem, kas būtu svarīgi, apmeklējot pasākumus bērniem Uzvaras parkā, visbiežāk minēta pašvaldības policijas klātbūtnes nepieciešamība, to pamatojot ar novēroto pusaudžu agresīvo uzvedību pret mazākajiem bērniem un viņiem paredzēto rotaļu iekārtu izmantošanu. Tāpat tiek norādīts, ka Uzvaras parkā būtu jānodrošina dažādu uzkodu tirdzniecība, kā arī nepieciešamas papildus tualetes.  

Bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā apmeklētāju rīcībā tika nodota aizvadītā gada vasarā un tur bērni vecumā no viena līdz 12 gadiem var pavadīt laiku septiņos aktīvos un izzinošos laukumos. Aktivitāšu laukumi izbūvēti zonās atbilstoši trīs vecuma grupām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katram no laukumiem ir kāda Latvijas dzīvnieka vārds: “Eiropas ūdrs” un “Lielais susuris” – 1–3 gadus veciem bērniem, “Āpsis” un “Ziemeļu lūsis” – 2–6 gadus veciem bērniem, “Lidvāvere” – 6–12 gadus veciem bērniem. Pie katra laukuma uzstādīts informatīvs stends, lai apmeklētāji varētu iepazīt katras iekārtas funkcionalitāti, drošības noteikumus un atbilstību konkrētai vecuma grupai.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.