Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apmeklētājiem atvērta Lielvircavas muiža (FOTO)

Pēc divus gadus ilgušās telpu restaurācijas, jumta nomaiņas un Georga Pētera Barona fon Klopmana 19. gadsimta muižas mēbeļu un sadzīves priekšmetu deponējuma ekspozīcijas izveides, durvis apmeklētājiem no jauna vērusi Lielvircavas muiža, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvija var lepoties ar neskaitāmām muižām, tomēr Lielvircavas muižas kungu nams ir ne tikai vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, bet arī sava veida veiksmes stāsts. Pateicoties kādreizējo muižas īpašnieku pēctecim, kungu mājas ekspozīcijā  nonākusi kolekcija ar 19. gadsimta stila mēbelēm, sadzīves priekšmetiem, tekstilijām, gleznām, portretiem, zobeniem un ordeņiem, kas uzrunās jebkuru nama apmeklētāju.

Sadarbībā ar savas jomas speciālistiem un ekspertiem, muižā izdevies iedzīvināt laikmetam atbilstošu atmosfēru. Lielvircavas muiža ir lielisks piemērs tam, kā vietai, kam nācies pieredzēt dažādus laika nogriežņus, ir izdevies pietuvoties tās agrākajai spozmei un tagad priecēt apmeklētājus, mācot un stāstot par konkrēto vēstures posmu. 

Ikviens interesents aicināts baudīt vēstures pērli tepat Jelgavas novadā un iepazīties ar unikāliem priekšmetiem. Ko sevi interesējošu šeit atradīs katrs, jo muižas ekspozīcijā apskatāmas gan izsmalcinātas servīzes, gan kaujas bruņas, gan piezīmju grāmatiņa, kurā tā laika nama iemītnieces datēja savus sarīkojumu deju partnerus. Izstaigājot un iepazīstot muižas telpas un tajās izvietotos eksponātus, apmeklētājiem būs iespēja ceļot laikā un sajust šī kungu nama vēsturisko elpu. Pateicoties baronu dzimtas dāvinājumam, Lielvircavas muižai būs paliekoša vieta Latvijas kultūrvēsturiskajā mantojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielvircavas muižas apmeklējums un apskate gida pavadībā būs pieejama no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 – 18.00. Gan individuālie, gan grupu apmeklējumi tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tālruni 22024127.

Foto: Jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.