Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apspriedīs jau piekto Jelgavas novada teritorijas plānojuma redakcijas variantu

Jelgavas novada pašvaldība 6.jūnijā pulksten 17 rīko teritorijas plānojuma piektās pilnveidotās redakcijas publisko apspriešanu, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sanāksme notiks klātienē pašvaldības zālē Pasta ielā 37, Jelgavā, un sanāksmes norisei varēs sekot līdzi arī tiešraidē pašvaldības “Facebook” kontā.

Teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas periods noteikts no 23.maija līdz 12.jūnijam.

Pašvaldībā skaidro, ka teritorijas plānojuma izstrāde tika uzsākta 2017.gadā, un tas aptver bijušā Jelgavas novada teritoriju robežas, kas bija spēkā līdz pērnā gada 30.jūnijam. Bijušā Ozolnieku novada teritorijā spēkā ir 2020.gadā apstiprināts teritorijas plānojums, savukārt Jelgavas novada teritorijai – teritorijas plānojums 2011.-2023.gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības vērtējumā, Jelgavas novada teritorijas plānojuma 2019.-2033.gadam izstrādes periods “ir garš un sarežģīts”. 2019.gada nogalē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) apturēja tā spēkā stāšanos, un 2020.gada aprīlī aizsāka darbu pie saistošo noteikumu jaunas redakcijas izstrādes, koriģējot iepriekšējā dokumenta neprecizitātes un oktobrī vēlreiz izsludinot teritorijas plānojuma apspriešanas procesu.

Arī teritorijas plānojuma ceturtās redakcijas publiskā apspriešana notikusi neierasti ilgi – no 2020.gada 16.novembra līdz pat 2021.gada 15.augustam. Publiskās apspriešanas sanāksme notika 2021.gada 29.jūlijā Svētes pamatskolas pagalmā, jo epidemioloģisko ierobežojumu dēļ to nebija ļauts organizēt iekštelpās.

Pēc tam izrādījies, ka nepieciešama vēl vienas – piektās – redakcijas izstrāde, jo ieilgušās publiskās apspriešanas laikā spēkā stājās grozījumi vairākos teritorijas plānošanai saistošos normatīvajos aktos. Tāpat Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izstrādājis precīzākus applūstošo teritoriju datus, kuri būtiski maina atļauto izmantošanu. 5.redakcijas izstrādes laikā aktualizēta arī informācija par zemes īpašumu robežām, dati par kultūras pieminekļiem, īpaši aizsargājamām dabas teritorijām un dabas pieminekļiem, kā arī informācija par meliorāciju.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.