Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apstiprina deputātu ētikas kodeksu

29. maija Jelgavas novada domes sēdē apstiprināts deputātu ētikas komisijas nolikums un ētikas kodekss, kura mērķis ir noteikt deputātu profesionālās ētikas pamatprincipus un uzvedības standartus, informē novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Līdz ar jaunā Pašvaldību likuma stāšanos spēkā no 2023. gada 1. janvāra, līdzšinējais ētikas kodekss un ētikas komisijas nolikums ir zaudējis spēku. Izstrādājot deputātu ētikas kodeksu, kas būtu atbilstošs spēkā esošiem normatīvajiem aktiem, esam pētījuši, vērtējuši un ņēmuši vērā gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja metodiskos materiālus ētikas kodeksa izstrādei, gan Saeimas kārtības rulli, gan citu pašvaldību pieredzi. Jaunizveidotais ētikas kodekss paredz virkni vispārīgu pamatnostādņu domes deputātu ikdienas darbam, kā arī uzvedības standartus, kas jāievēro, veicot deputāta pienākumus Jelgavas novada pašvaldībā,- attieksmē pret darbu, savstarpējā komunikācijā, vairojot sabiedrības uzticēšanos lēmējvarai un pašvaldībai kopumā. Kodeksā iekļauti tādi ētikas pamatprincipi kā taisnīgums, profesionalitāte, atbildība, pieklājība, godaprāts, objektivitāte, kā arī interešu konflikta novēršana,” skaidro Juridiskās nodaļas vadītāja Vita Nagle.

Deputātu ētikas komisija, kas izskatīs konkrētu iesniegumu par neētisku rīcību, tiks izveidota un apstiprināta ar domes lēmumu. Komisijas galvenais uzdevums būs, pamatojoties uz objektīviem un pārbaudāmiem faktiem, izskatīt iesniegumu, analizēt un risināt ētiska rakstura jautājumus, kā arī pieņemt lēmumu par ētikas kodeksa normu pārkāpumu, tādējādi veicinot deputātu profesionālās ētikas un uzvedības pamatprincipu ievērošanu un deputātu atbildību pret vēlētājiem par savu veikumu pilnvaru laikā.

Kopumā komisijas nolikums nosaka ētikas komisijas struktūru, funkcijas un kompetenci, darba organizāciju, pārkāpuma izskatīšanas kārtību un komisijas locekļu atbildību.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.