Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apstiprina saistošos noteikumus par NĪN atvieglojumiem Jelgavas novadā

Līdzšinējo Jelgavas novada un Ozolnieku novada pašvaldību saistošo noteikumu par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumiem vietā, pamatojoties uz Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, Jelgavas novada domes sēdē apstiprināti jauni, vienojoši saistošie noteikumi, kas turpmāk noteiks kārtību, kādā piešķirami NĪN atvieglojumi atsevišķām nodokļa maksātāju kategorijām par Jelgavas novada administratīvajā teritorijā esošo nekustamo īpašumu – zemi un ēkām –, informē Jelgavas novada pašvaldībā Kā paskaidro pašvaldībā, saistošajos noteikumos par NĪN atvieglojumiem ar dažādiem papildinājumiem un precizējumiem iekļauti gan līdzšinējās pašvaldībās spēkā esoši nosacījumi, gan izstrādāti jauni atvieglojumi šādām nodokļa maksātāju kategorijām par ēkām un zemi līdz diviem hektāriem: personai ar I grupas invaliditāti – 70 procentu; nestrādājošam pensionāram, personai ar II grupas invaliditāti – 50 procentu; personai, kurai noteikta atbilstība maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, par ēkām – 90 procentu, par zemi – 50 procentu; personai, kurai noteikta atbilstība trūcīgas personas vai ģimenes statusam, par zemi līdz diviem hektāriem, kuru šīs personas nomā no pašvaldības, – 50 procentu; personai, kuras apgādībā ir trīs vai vairāk nepilngadīgi bērni, vai bērni līdz 24 gadu vecumam, kuri iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību, par zemi līdz diviem hektāriem, kuru šīs personas nomā no pašvaldības, – 50 procentu; Černobiļas AES avārijas seku likvidatoram – 50 procentu; Afganistānas kara dalībniekam – 50 procentu; nacionālās pretošanās kustības dalībniekam – 50 procentu; personai, kurai piešķirts 1991. gada barikāžu dalībnieka statuss – 50 procentu; audžuģimenei un ģimenei, kuru aizbildniecībā ir bērni, par ēkām – 90 procentu, par zemi – 50 procentu; personai par nekustamo īpašumu, kurā dzīvo un ir deklarēts bērns invalīds vai nestrādājoša persona ar I vai II grupas invaliditāti kopš bērnības – 90 procentu; biedrībai vai nodibinājumam par to īpašumā, nomā vai bezatlīdzības lietošanā nodoto pašvaldības nekustamo īpašumu darbības, kas noteikta sabiedriskā labuma statusa piešķiršanas lēmumā vai biedrības, nodibinājuma statūtos, nodrošināšanai – 90 procentu; komersantam, kurš ieguvis sociālā uzņēmuma statusu saskaņā ar Sociālā uzņēmuma likumu, – 90 procentu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodokļa atvieglojumu saņēmēji ir Jelgavas novadā deklarētas fiziskas un reģistrētas juridiskas personas, kuru īpašumā, valdījumā vai lietošanā ir nekustamais īpašums. Atvieglojumus piešķir par vienu nekustamo īpašumu Jelgavas novadā.

Nodokļa atvieglojumus piešķir, ja nodokļa apmērs taksācijas gadam pārsniedz 14 eiro, izņemot personas, kurām noteikta atbilstība trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusam.

Nodokļa atvieglojumu piešķir uz nodokļa maksātāja motivēta iesnieguma pamata par visu taksācijas gadu, izņemot gadījumus, kad personas statuss, kurš dod tiesības saņemt atvieglojumu, ir piešķirts uz laiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegumu par atvieglojumiem iesniedz līdz kārtējā gada 30. jūnijam Jelgavas novada pašvaldības Administratīvā departamenta Finanšu nodaļai. Iesniegumu var iesniegt Jelgavas novada pašvaldības klientu apkalpošanas centros, pagastu pārvaldēs, portālā www.Latvija.lv vai elektroniski, parakstītu ar e-parakstu, Jelgavas novada pašvaldības e-pasta adresē dome@jelgavasnovads.lv.

Saistošie noteikumi trīs dienu laikā pēc to parakstīšanas tiks nosūtīti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai atzinuma saņemšanai. Tie stāsies spēkā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.