Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apstiprināti saistošie noteikumi Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanai dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētajai kanalizācijas sistēmai

Jelgavas novada deputāti 27.jūlija domes sēdē apstiprināja saistošos noteikumus Nr. 26 “Par Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētajai kanalizācijas sistēmai”, kuri turpmāk noteiks Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējuma apmēru un tā saņemšanas nosacījumus dzīvojamās mājas pieslēgšanai centralizētajai kanalizācijas sistēmai pašvaldības administratīvajā teritorijā, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistošie noteikumi paredz, ka līdz 2023.gada 1. jūnijam uz pašvaldības līdzfinansējumu pieslēguma izbūvei kanalizācijas tīkliem ir tiesīgi pretendēt iedzīvotāji, kuriem Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ozolnieku novada Ozolnieku ciemā” ietvaros izbūvēti centralizētajie kanalizācijas tīkli.

Savukārt pēc noteiktā termiņa uz pašvaldības līdzfinansējumu kanalizācijas pieslēguma ierīkošanai varēs pieteikties pārējie Jelgavas novada iedzīvotāji, ja tas izbūvēts ne agrāk kā 2020.gada 1.oktobrī.

Pašvaldības līdzfinansējums kanalizācijas pieslēguma izbūvei 50% apmērā, bet ne vairāk kā 1500 eiro no kopējām pieslēguma izmaksām,  tiks piešķirts atbilstoši kārtējā gada apstiprinātā budžeta finansējuma apmērā:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • ja pa ielu vai ceļu gar nekustamo īpašumu izbūvēts maģistrālais kanalizācijas vads vai tas atrodas tiešā tuvumā šim nekustamajam īpašumam, un tā izbūve ir tehniski, tiesiski un ekonomiski pamatota;
  • ja pieslēguma izmaksas neietver ēkas iekšējās kanalizācijas izbūves izmaksas un lietus ūdens kanalizācijas novadīšanas izmaksas.

Līdzfinansējumu 50% apmērā būs tiesīgs saņemt iesniedzējs, kurš pabeidzis pieslēguma izbūvi un kuram izbūvētā pieslēguma izpildmērījums ir ievietots topogrāfiskās informācijas datubāzē, kā arī ir noslēgts līgums ar SIA “Jelgavas novada KU” par centralizētās kanalizācijas pakalpojumu sniegšanu.

Savukārt līdzfinansējums 100% apmērā tiks piešķirts, ja iesniedzējs ir deklarēts īpašumā, kuram plānots pieslēgums, un uz pieteikuma iesniegšanas brīdi iesniedzēja mājsaimniecībai ir piešķirts trūcīgas mājsaimniecības statuss vai iesniedzējam ir piešķirts maznodrošinātas personas statuss.

Tehniskās dokumentācijas izstrādes un sertificēta mērnieka veikta izpildmērījuma izmaksas var tikt iekļautas kopējo izmaksu apjomā, nepārsniedzot iepriekšminēto izmaksu slieksni, tas ir – 1500 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja nekustamais īpašums pieder personai uz kopīpašuma tiesību pamata, līdzfinansējuma apmēru aprēķina proporcionāli zemesgrāmatā nostiprināto īpašumā esošo domājamo daļu skaitam no pieslēguma kopējām izmaksām.

Lai pieteiktos pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai, iedzīvotājam pēc pieslēguma izbūves būs jāiesniedz pašvaldībā iesniegums un veikto maksājumu apliecinoši dokumenti.  Iesniegumu veidlapas būs pieejamas www.jelgavasnovads.lv sadaļā Saistošie noteikumi, apakšsadaļā Apsaimniekošana. Dokumentus varēs iesniegt personīgi Jelgavas novada pašvaldībā klientu apkalpošanas centros vai sūtot pa pastu Pasta iela 37, Jelgava, LV-3001, vai nosūtot ar drošu elektronisko parakstu uz e-pastu dome@jelgavasnovads.lv.

“Pašvaldības piešķirtais līdzfinansējums sekmēs dzīvojamo māju pieslēgšanos centralizētajai kanalizācijas sistēmai, attīstot pakalpojumu sniegšanā efektīvas, ekonomiskas un drošas tehnoloģijas, kā arī nodrošinot vides aizsardzību un veicinot dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Būtiski, ka tas palīdzēs arī sasniegt Eiropas Savienības fonda līdzfinansētā ūdenssaimniecības projektā noteiktos galvenos iznākuma rādītājus,” stāsta Vides pārvaldības nodaļas vadītāja Dace Gražule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistošie noteikumi stāsies spēkā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Ar jauno saistošo noteikumu projektu iespējams iepazīties Jelgavas novada pašvaldības mājaslapas sadaļā Pašvaldība/Saistošo noteikumu projekti.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.