Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apstiprināts jaunais siltumenerģijas tarifs lietotājiem Jelgavas novada Branku ciemā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 2022.gada nogalē izskatījusi un apstiprinājusi SIA “Ozolnieku KSDU” siltumenerģijas tarifu, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 1.janvāra līdz 31.janvārim lietotājiem Branku ciemā tiks piemērots SIA “Ozolnieku KSDU” siltumenerģijas tarifs 194,10 eiro par megavatstundu (MWh) jeb par 29,5% augstāks nekā līdz šim. Savukārt no 1.februāra siltumenerģijas tarifs būs 189,72 eiro par MWh.

Siltumenerģijas tarifa izmaiņas saistītas ar noslēgto dabasgāzes piegādes līgumu par fiksētu dabasgāzes cenu uz vairākiem mēnešiem. Komersanta tarifā iekļautās kurināmā izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 89,3%. Lietotāji saņems valsts atbalstu, jo tarifa apmērs pārsniedz valstī noteikto 150 eiro par MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu janvārī būs 113,41 eiro par MWh, bet no februāra – 112,97 eiro par MWh.

Siltumenerģijas tarifus nosaka bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), līdz ar to norādītie tarifi ir bez PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šobrīd vērtēšanā daļa tarifu iesniegti ar samazinājumu, bet daļa ar pieaugumu. Tirgū turpinās dabasgāzes cenas lejupslīde, kas atstāj pozitīvu ietekmi uz daļu no komersantu siltumenerģijas tarifiem, kam dabasgāzes cena mainās katru mēnesi vai arī līgums noslēgts par fiksētu cenu uz īsu laika periodu. Arī šķeldas cenas kopš oktobra uzrāda lejupejošu tendenci, nedaudz pieaugot novembrī un decembra sākumā. Šķeldas cenas kritums pozitīvi ietekmēs tos komersantus, kuriem ir noslēgti līgumi uz īsu termiņu un kas tiek pārslēgti brīdī, kad šķeldas cena tirgū ir zemāka par līdzšinējo,” stāsta SPRK vadītāja Alda Ozola.

Kā jau vēstīts, siltumenerģijas tarifiem līdz 150 eiro par MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 eiro par MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro par MWh, valsts kompensē 90%.

Foto: no arhīva

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.