Katrs otrais jeb 51% Latvijas iedzīvotāju ikdienā izmanto klēpjdatoru, nevis stacionāro vai planšetdatoru, liecina tehnoloģiju uzņēmuma “Huawei” veiktās aptaujas dati.
Klēpjdatorus ikdienā ievērojami biežāk izmanto iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem – 62% aptaujāto šajā vecuma grupā dod priekšroku klēpjdatoriem. Gandrīz tikpat daudz jeb 60% – vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem. Savukārt vecumam palielinoties, biežāk tiek izmantots stacionārais dators un vecuma grupā no 60 līdz 74 gadiem tikai 40% ikdienā izmanto klēpjdatoru, kamēr teju puse jeb 49% – stacionāro datoru.
Runājot par klēpjdatoru izmantošanas mērķiem, 60% atzīst, ka ikdienā izmanto to darba nolūkiem. Tam seko dažādi ikdienas uzdevumi, piemēram rēķinu apmaksa vai ziņu lasīšana (52%), ko viegli izdarīt pārtraukumos starp darbiem, atbrīvojot vietu atpūtai un laika pavadīšanai ar tuviniekiem. Atpūtas un izklaides nolūkiem klēpjdatoru ikdienā izmanto 46% Latvijas iedzīvotāju.
Darbam klēpjdatoru īpaši bieži izmanto iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem (72%), taču arī seniori ir diezgan aktīvi lietotāji – 68% vecākā gadagājuma cilvēkiem klēpjdators ir svarīgs palīgs tādu ikdienas uzdevumu izpildē kā, piemēram, rēķinu apmaksa.
Palielinoties digitālajam briedumam, lielāku uzmanību lietotāji pievērš dažādām ierīču funkcijām un specifikācijām. Klēpjdatora veiktspēja ir vissvarīgākais faktors – to norādījuši 73%, kam seko liels ekrāns (58%), ātra un ērta savienojamību ar citām ierīcēm (45%), kā arī viegls svars (42%) un acu aizsardzības tehnoloģija (41%).
Aptauja veikta 2022.gada jūlijā sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Norstat”, un tajā piedalījās 1025 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.
Foto: publicitātes
Reklāma