Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ūdensprieki, svaigs gaiss un ceļi

Pagājušās nedēļas nogalē izstāžu rīkotājs “BT1” ikvienam piedāvāja apmeklēt ikgadējo starptautisko aktīvās atpūtas un vaļasprieku izstādi “Outdoor Riga 2024”. Tā notika Ķīpsalas izstāžu centra divās hallēs, arī ekspozīcijā ēkas ārpusē. Par spīti sliktajiem laikapstākļiem, izstādes apmeklētāju skaits bija pat pārsteidzoši liels.

Kā tas ir – saturīgi pavadīt brīvo laiku? Atbildes uz šo jautājumu būs visdažādākās, taču tām visām varētu būt kas kopējs. Proti, pievienotā vērtība vai nu paša vaļaspriekam, vai veselībai. Ideāli, ja abas pozīcijas izdodas apvienot vienā, taču aktīvās atpūtas veidi tieši tādi arī ir – gan prieku radoši, gan fizisko pašsajūtu, pat veselību uzlabojoši.

Starptautiskā aktīvās atpūtas un vaļasprieku izstāde “Outdoor Riga 2024” bija iekārtota, ievērojot vairākas tematiskās sadaļas. Tās bija šādas: atpūta uz ūdens, medības un makšķerēšana, braukšana ar velosipēdu, motociklu, motorolleru, elektroskrejriteni vai kvadriciklu un pavisam mazliet arī par došanos ekskursijās jeb vietējo tūrismu. Vienīgais, pašam apmeklētājam vēlams būt skaidrībā, kas viņu no visa piedāvātā visvairāk interesē, jo piedāvājums stendos bija tik daudzveidīgs, ka ņirbēja acis.

Kāds droši vien sarauks pieri un iebildīs, ka aktīvās atpūtas veidi pieejami vien labi situētiem cilvēkiem, taču vēlos oponēt, jo izstādē ikviens varēja piemeklēt visatbilstošāko gan savām interesēm, gan maksātspējai. Pieļaujams, ka kvalitatīvas polarizētās saulesbrilles, lai saulainā laikā dotos dabā, var atļauties iegādāties gandrīz jebkurš – arī to klāsts bija ļoti plašs.

Runājot par atpūtu uz ūdens, iespējas nudien ir milzīgas – sākot ar vienkāršām piepūšamajām laiviņām, ko piedāvāja uzņēmuma “Bush Boats” pārstāvji, SUP dēļiem, kajakiem “Roteco”, kuteriem un beidzot ar buru laivām, motorlaivām un pat iespaidīgām jahtām. Ikviens, kurš to vēlējās, varēja uzkāpt uz vairāku jahtu klājiem, tos izstaigāt un apskatīt tuvāk, kā arī saņemt konsultāciju. Savukārt cilvēkiem, kuriem īsti nav pieredzes ar aktivitātēm uz ūdens, taču ir vēlme pamēģināt, iespējams, der izbaudīt uzņēmuma “Buļļu laivas” piedāvājumu, proti, iepriekš sarunājot, vispirms aizbraukt pie firmas pārstāvjiem un praksē notestēt dažādus SUP dēļus, lai piemeklētu savām iespējām atbilstošāko. Lai izvilinātu smaidu un uzšķiltu jautrības dzirksti, “Buļļu laivu” pārstāvji apmeklētājus aicināja izvēlēties SUP dēli, pie kura nofotografēties. Fotoattēls jāievieto sociālajā medijā “Facebook”, pēc kā sekošot uzvarētāju noteikšana un apbalvošana.

Izstādes dalībnieki savā piedāvājumā bija iekļāvuši daudzveidīgu preču klāstu, kas saistīts ar drošību uz ūdens. Diemžēl Latvija ir viena no līderēm Eiropā noslīkušo cilvēku skaita ziņā, tāpēc rūpju par drošu atpūtu nevar būt par daudz. Drošības vestes, kas obligāti izmantojamas, pirms uzkāpt uz peldlīdzekļa, pleznas, hidrotērpi bija vien niecīga daļa no sortimenta.

Ja cilvēks nolēmis pievērsties aktīvajai atpūtai uz ūdens, viņam nepieciešama laba sagatavotība, priekšzināšanas. Piemēram, Sporta burāšanas akadēmijas stendā varēja gūt informāciju par apmācību, turklāt tā pieejama arī bērniem, sākot jau no septiņu gadu vecuma. Turpat arī zemūdens peldēšanas centrs “Diving-Latvia.lv” ar savu piedāvājumu, ja gadījumā vēlaties kļūt par zemūdens peldētāju. Tāda iespēja ir ikvienam, sākot no astoņu gadu vecuma.

Lai, kuģojot pa Latvijas ūdeņiem, neapmaldītos, Latvijas Jūras administrācijas stendā varēja iegādāties navigācijas kartes atpūtas kuģiem un jahtām. Karšu komplektā, kas paredzēts jahtmaņiem, iekļautas 37 kartes A2 formātā, dati par ostām, arī simboli un to saīsinājumi.

Gaumes ir ļoti dažādas, tāpēc izstādes rīkotāji padomājuši arī par tiem apmeklētājiem, kuri no visiem iespējamajiem ūdenspriekiem priekšroku dos nesteidzīgai ieniršanai piepūšamā baseina ūdenī. Ķīpsalā varēja noskatīt un iegādāties dažāda veida dārza baseinus, ko piedāvāja uzņēmums “Vipzone”. To cenu amplitūda no 447 eiro līdz pat 1599 eiro.

Ievērojama daļa Latvijas iedzīvotāju, turklāt ne tikai stiprā dzimuma pārstāvji, ar entuziasmu savā brīvajā laikā nododas medībām vai makšķerēšanai. Viens no vissavdabīgākajiem un neparastākajiem stendiem izstādē piederēja SIA “Purnavu muiža”, kuras devīze skan: “Vieta, kur satiekas mednieki.”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.