Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aptauja: Trešdaļai studentu nav regulāru ienākumu un katru piekto uztur vecāki

Katram trešajam studentam Latvijā nav regulāru ienākumu, un katrs piektais jeb 21% kā galveno ienākumu avotu min vecāku atbalstu, noskaidrots bankas “Citadele” veiktajā pētījumā par jauniešu finanšu paradumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptaujas dati liecina, ka regulāri ienākumi ir 58% studentu un 84% jauno pieaugušo, kamēr bez regulāriem ienākumiem dzīvo aptuveni trešdaļa jeb 30% studentu, kā arī katrs desmitais jaunais pieaugušais vecumā no 24 līdz 29 gadiem.

Precizējot savus ienākumu avotus, 81% studentu atklāj, ka saņem algu, 21% – vecāku atbalstu, vēl 16% saņem stipendiju, 10% – pabalstu, savukārt 9% regulāri pārdod sev vairs nevajadzīgas lietas tirgošanās platformās, piemēram, “Andele mandele”, “ss.lv” un citviet.

Starp aptaujātajiem studentiem 28% atzīst, ka viņu iknedēļas ienākumi ir starp 101 un 200 eiro, bet 26% katru nedēļu saņem vairāk par 200 eiro. Vēl 12% iztiek ar 51 līdz 100 eiro lielu summu, kamēr 6% saņem starp 10 un 50 eiro. Līdz 10 eiro nedēļā saņem 3% aptaujāto studentu Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vērtējot savus ienākumus, vairums, proti, 54% studentu tos atzīst kā pietiekamus, bet 38% – kā mazus vai nepietiekamus. Tikai 2% savus ienākumus klasificē kā lielus, savukārt 6% bijis grūti izvērtēt savu ienākumu apjomu.

Pētījumu par bērnu finanšu paradumiem banka “Citadele” veica 2021.gada nogalē sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”, tiešsaistē aptaujājot 610 bērnus, jauniešus un jaunos pieaugušos vecumā no 12 līdz 29 gadiem.

Foto: Zemkopības ministrija, Latvijas Lauksaimniecības universitāte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.