Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apvienos divas Jelgavas novada kapitālsabiedrības

Lai virzītos uz vienotu nekustamo īpašumu apsaimniekošanas sistēmu un pārvaldīšanas modeli, Jelgavas novada domes deputāti apstiprināja lēmumprojektu par pašvaldības kapitālsabiedrību SIA “Jelgavas novada KU” un SIA “Ozolnieku KSDU” reorganizācijas procesa sākšanu, apvienojot abas kapitālsabiedrības vienā uzņēmumā, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumiem, no 2021.gada 1.jūlija, kad spēkā stājās Administratīvi teritoriālā reforma, Jelgavas novada pašvaldība kļuva par bijušās Ozolnieku novada pašvaldības tiesību un saistību pārņēmēju. Līdz ar to Jelgavas novada pašvaldībai pieder abas kapitālsabiedrības – SIA “Ozolnieku KSDU” un SIA “Jelgavas novada KU”, kuras nodrošina līdzīgus pakalpojumus. Tāpat abiem uzņēmumiem ir deleģētas pašvaldības funkcijas.

Pašvaldībā informēja, ka kopš pagājušā gada 1.jūlija SIA “Ozolnieku KSDU” jau ir veikta optimizācija un, pamatojoties uz 13.janvāra Jelgavas novada domes lēmumu, šobrīd SIA “Ozolnieku KSDU” ir deleģēta tikai centralizētās siltumapgādes sabiedrisko pakalpojumu sniegšana visā Jelgavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Pārējās autonomās funkcijas – pārvaldīt dzīvojamās mājas līdz to pārvaldīšanas tiesību nodošanai dzīvokļu īpašnieku pilnvarotām personām – deleģētas SIA “Jelgavas novada KU”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā lietderības principu, Jelgavas novada domes deputāti lēma par abu kapitālsabiedrību apvienošanu, izveidojot vienu uzņēmumu – SIA “Jelgavas novada KU”.

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis (LA) skaidro, ka būtiskākie kapitālsabiedrību reorganizācijas ieguvumi pašvaldības ieskatā būs efektīvāka administrācija, tai skaitā centralizētas administratīvās funkcijas, atbalsta funkciju optimizēšana, samazināts darbinieku skaits, uzlabota resursu, tai skaitā personāla, iekārtu un platību un citu resursu plānošana un izmantošana.

Tāpat būšot vienota nekustamā īpašuma apsaimniekošanas kārtība un vienota stratēģija uzņēmuma kvalitatīvā pakalpojuma nodrošināšanā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.