Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ar imatrikulācijas aktu 5. septembrī Jelgavā tiks atklāts jaunais studiju gads

Šogad jaunais studiju gads Jelgavā tiks atklāts 5. septembrī pulksten 9.00, kad Jelgavas pils pagalmā pulcēsies pirmā kursa studenti, mācībspēki, darbinieki un viesi, lai kopā atzīmētu jaunā studiju gada sākumu ar svinīgu ceremoniju un universitātei nozīmīgu tradīciju – Imatrikulācijas aktu. Šī tradīcija aizsākta 1971. gadā un tās laikā jaunie studenti tiek uzņemti Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), kas no 2022. gada 1. septembra būs zināma kā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU), informē augstskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmkursnieki aicināti pulcēties pie Jelgavas pils pulksten 8.30, lai gatavotos ieiešanai augstskolas pagalmā kolonnā pa astoņi noteiktā secībā – Veterinārmedicīnas fakultāte, Informācijas tehnoloģiju fakultāte, Meža fakultāte, Lauksaimniecības fakultāte, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, Vides un būvzinātņu fakultāte un Tehniskā fakultāte.

Svinīgās ceremonijas laikā pirmkursniekus, mācībspēkus, darbiniekus un viesus uzrunās, un ar jaunā studiju gada sākšanos sveiks LLU rektore Irina Pilvere, studiju prorektors Aigars Laizāns, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, LLU Studējošo pašpārvaldes, studentu korporāciju un biedrību, kā arī biedrības “Latvijas Jauno zemnieku kluba” pārstāvji. Līdz ar studentu himnas “Gaudeamus” atskaņošanu, jaunieši tiks oficiāli imatrikulēti, kļūstot par pilntiesīgiem universitātes studentiem.

Turpinot 2012. gadā aizsākto tradīciju – Akadēmiskā ceļa veidošanu,  par godu pirmā kursa studentiem gājēju celiņā tiks guldīta 30×30 cm liela bruģakmens plāksne ar gada skaitli. Akadēmiskais ceļš kalpo gan kā simbols izaicinājumiem un šķēršļiem ceļā uz augstāko izglītību, gan kā vieta, kur pēc gadiem satikties un salidojumos gremdēties atmiņu stāstos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai imatrikulācijas akts norisinātos veiksmīgi, tad katru gadu kāda no fakultātēm ir atbildīga par norises kārtību, šogad šis pasākums tiek uzticēts Veterinārmedicīnas fakultātei.

Foto: no arhīva/Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.