Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ar izstādi Jelgavas muzejā piemin keramiķi Aleksandru Djačenko

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde “Aleksandrs Djačenko un draugi. Aleksandra Djačenko piemiņai”. Ceturtdien, 4. augustā, pulksten 15 Aleksandra Djačenko (1949 – 2021) talanta cienītāji aicināti kopā ar mākslinieka ģimeni un draugiem atcerēties keramiķi un apskatīt izstādi, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā liecina izstādes nosaukums, tajā eksponēti A.Djačenko, dzīvesbiedres Mārītes Djačenko un viņa tuvāko līdzgaitnieku darbi, kā arī fotogrāfijas. Kā uzsver mākslas zinātnieks un Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis, izstāde ārkārtīgi labi parāda A.Djačenko kā augstvērtīgu mākslinieku un meistaru.

A.Djačenko zināšanas un iemaņas keramikas mākslā apguva patstāvīgi, nepārtrauktā radošajā darbā. A.Djačenko strādāja par keramiķi-virpotāju ražošanas apvienībā “Latvijas keramika” (1966-1967; 1970-1972), vēlāk darbojās šī uzņēmuma eksperimentāli radošajā laboratorijā (1972-1984). Keramiķis strādāja arī ražošanas apvienībā “Daiļrade” (1984-1991) un darbojās LMS Mākslas fonda jaunrades un atpūtas namā “Dzintari”.

Mākslinieks izstādēs piedalījās kopš 1972. gada. Kopā ar dzīvesbiedri, keramiķi Mārīti Djačenko regulāri rīkoja personālizstādes. A.Djačenko darināja monumentālus keramikas panno publiskajām telpām. Kopā ar M.Djačenko mākslinieks piedalījās interjera mākslinieciskajā izveidē Jelgavas kultūras namam un Jelgavas 1. vidusskolai (1979, tagad Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola). A.Djačenko mākslā vienmēr meklēja jaunus risinājumus, apvienojot tradicionālās un laikmetīgās keramikas mākslas tendences.

Foto: Jelgava.lv un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.