Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ar Lietuvā dotu drosmi par Latvijas neatkarību

VOLDEMĀRS STRĪĶIS savā ģimenes dzīvoklī Jelgavā, Raiņa ielā. Atšķirībā no vairākiem laikabiedriem viņš “nemācēja izmantot” savu augsto sabiedrisko stāvokli, lai iedzīvotos mantā. Var piebilst, ka, prātīgi kaimiņu kopībā dzīvojot, Voldemāra Strīķa māja jau sen ir renovēta un šopavasar maijā sākumā tajā bija atslēgta apkure.

Voldemārs Strīķis: “3. maija vakarā pa Vecrīgu staigāja “laipnie cilvēki” padomju armijas formas tērpos”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz svinīgo Saeimas sēdi, kas veltīta Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanas 32 gadu atcerei kopā ar mazmeitu Esteri devās arī jelgavnieks Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) profesors Voldemārs Strīķis.

Viņš ir viens no 138 tā laika Latvijas Republikas Augstākas Padomes deputātiem, kas 1990. gada 4. maijā balsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Latvijas Republikas Augstākās Padomes vēlēšanās, kurās piedalījās arī tādi cilvēki, kas nevēlējās Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu, tostarp arī padomju armijas karavīri un ģimenes, kopā tika ievēlēts 201 deputāts. Viens no viņiem 4. maija vēsturiskajā balsojumā atturējās, bet 62 balsoja pret Latvijas aiziešanu no Padomju Savienības. Tomēr par valsts atjaunošanu nobalsojušo deputātu skaits bija lielāks nekā divas trešdaļas.

Visu rakstu lasiet 5. maija laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.