Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ar mīlestību pret karameļu un saldumu radīšanu

Karameļu darbnīca ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem Jelgavā. Tur var ne vien iegādāties un pagaršot karameles, bet arī apskatīties, kā tās top un pielikt roku savas karameles izgatavošanā. Šāda iespēja bija arī “Zemgales Ziņām” un vēl ap divdesmit interesentiem, kas bija ieradušies uz bezmaksas ekskursiju, lai uzzinātu, kā top gardie našķi. Jau ienākot telpā, var sajust saldu smaržu, kas neviļus raisa atmiņas par bērnību un pašgatavotiem cukurgailīšiem. Mūs visus sagaida Karameļu darbnīcas gide Anda Landsberga, un ekskursija var sākties.
Kā viss sākās
Karameļu darbnīca ir ģimenes uzņēmums, kura dibinātājas ir divas māsas – Inga Zagdaja un Ilze Priževoite. Uzņēmums radās 2014. gadā, kad Ingai ienāca prātā doma, kāpēc neviens Latvijā negatavo karameles un kā būtu pašai to izmēģināt. Vispirms tika meklēta informācija internetā, bet pēc tam viņa devusies uz Poliju, lai karameļu tapšanas procesu vērotu klātienē. Tomēr karameļu gatavošanas recepti tur nedeva, vien piedāvāja apmācības par lielu naudas summu. Tādas naudas māsām nebija, tāpēc, iedvesmojoties no ārzemēs gūtās pieredzes, pašmācības ceļā sākās eksperimenti sākumā virtuvē mazā dzīvoklītī. Pie pircējiem konfektes pirmo reizi nonāca Piena, maizes un medus svētkos Jelgavā. Kopš tā laika uzņēmums tikai turpina augt, un pašlaik tajā strādā 20 darbinieku. I.Priževoite uzņēmumā ir atbildīga par produktu virzību tirgū, bet viņas māsa I.Zagdaja ir saldumu idejas autore un jaunu garšu meklētāja. Pašlaik produkcija jau nopērkama daudzos veikalos Latvijā un tiek arī eksportēta uz Lietuvu, Igauniju, Zviedriju, Poliju, Čehiju, Itāliju, Grieķiju un citām valstīm. Ārzemniekus piesaista karameļu dabīgais sastāvs un ražošanā izmantotais roku darbs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.