Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ar pašvaldības atbalstu šovasar strādās 350 skolēni

Sākoties skolēnu brīvlaikam, Jelgavā ar pašvaldības atbalstu jau sākuši strādāt bērni un jaunieši. Šobrīd pilsētā strādā 91 skolēns, kas mācās 6.–8. klasē, un 29 jaunieši no 10. un 11. klasēm. Kopumā pašvaldības vasaras nodarbinātības programmā šovasar tiks iesaistīti teju 350 skolēni, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunāko klašu skolēnu nodarbinātību vasarā organizē Jelgavas Izglītības pārvalde (JIP). Noteikumi paredz, ka 13 un 14 gadus veci skolēni vasarā strādās četras stundas dienā divas nedēļas, par to saņemot 214 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet 15 gadus veci skolēni – sešas stundas dienā trīs nedēļas, par atalgojumu 597 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas. Galvenās darba vietas, kur šovasar tiks nodarbināti šī vecuma skolēni, ir Jelgavas pašvaldības skolas un bērnudārzi, pašvaldības iestādes “Ģederta Eliasa vēstures un mākslas muzejs”, “Jelgavas Pilsētas bibliotēka”, “Pilsētsaimniecība” un kapitālsabiedrība “Zemgales EKO”.

Šodien “Pilsētsaimniecībā” darbu pie pilsētas zaļo zonu uzkopšanas uzsāka desmit jaunieši. “Pieteicāmies, lai gūtu darba pieredzi un naudu ikdienas tēriņiem”, saka Jelgavas Valsts ģimnāzijas 7. klases skolnieki Everts, Emīls un Rihards, kuri vasaras nodarbinātības programmā piedalās pirmo reizi. Jelgavas 5. vidusskolas 8. klases skolniece Rafaela strādā jau otro gadu, bet Elizabetei šī ir pirmā darba pieredze. “Šorīt pamosties bija grūti. Vasaras darbam pieteicāmies, lai iegūtu priekšstatu par nodarbinātību un gūtu ienākumus. Saņemto algu tērēsim ikdienas vajadzībām nākamajā mācību gadā”, tā meitenes. Savukārt, Jelgavas Centra pamatskolas 8. klases skolniece Anastasija ir no Ukrainas un vasaras nodarbinātībā piedalās jau otro gadu. Anastasija saka: “Esmu ļoti priecīga un pateicīga par iespēju vasarā strādāt un palīdzēt skolas darbos. Ļoti gribēju strādāt, jo vēlos finansiāli palīdzēt ģimenei ar ikdienas izdevumiem.”

Jāpiebilst, ka 13 līdz 14 gadus vecie skolēni vasarā strādās sešos darba periodos, bet 15 gadus vecie skolēni – četros. Nākamais darba periods jaunākā vecuma bērniem sāksies 17. jūnijā un ilgs līdz 1. jūlijam, savukārt vecākiem bērniem – no 25. jūnija līdz 15. jūlijam. Plānots, ka vasarā līdz 23. augustam kopumā tiks nodarbināti 240 izglītojamie, šim mērķim piešķirot pašvaldības finansējumu 80 980 eiro apmērā. Jāpiebilst, ka īslaicīgās nodarbinātības mērķis ir radīt iespēju iegūt darba pieredzi, veidot izpratni par profesijām, veicināt karjeras attīstību un prasmi nepieciešamo dokumentu sagatavošanā darba tiesisko attiecību nodibināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) koordinē vasaras nodarbinātības programmu vecāko klašu skolēniem. No 1. jūnija divi skolēni jau sākuši strādāt muzejā, bet no šodienas izvēlētās profesijas reālā darba vidē izzina vēl 27 skolēni. Kopumā jūnijā ZRKAC koordinētajā vasaras nodarbinātības programmā iesaistīsies 31 dalībnieks – pārsvarā 10. un 11. klašu skolēni, jo 9. klases audzēkņi šajā mēnesī kārto centralizētos eksāmenus un svin izlaidumu.

Jūnijā skolēni ir nodarbināti Jelgavas poliklīnikā, Jelgavas pilsētas slimnīcā, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, pilsētas bibliotēkās, iestādē “Kultūra”, Sabiedriskajā centrā un dažādos privātajos uzņēmumos, tostarp autoservisā, ēdināšanas, izklaides pasākumu organizēšanas, atrakciju nomas uzņēmumā, privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs un citviet. Vakances vasaras nodarbinātībai pieteica gan darba devēji, kas šajā programmā piedalās jau vairākus gadus, gan arī deviņi darba devēji, kas darba piedāvājumus šogad iesniedza pirmo reizi. To vidū ir Jelgavas reģionālais tūrisma informācijas centrs, SIA “Graudu spēks”, SIA “Brokastu māja”, SIA “Sanarius”, SIA “Evopipes”, SIA “Zemgales Mediju centrs”, biedrības “Youth Empowerment” un “Futbola klubs”, kā arī SIA „Lazdiņas privātā vidusskola “Punktiņš””.

Pie darba devējiem skolēni gūst pieredzi dažādu profesiju apguvē, piemēram, strādājot par sporta nodarbību vadītāju, viesmīli, skolotāja, bibliotekāra, dārznieka, konditora, medicīnas darbinieka palīgu, remontdarbu strādnieku, muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu uzraugu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šovasar par finansējumu 64 300 eiro apmērā Jelgavas pašvaldība nodrošina kopumā 106 darba vietas skolēnu iesaistei vasaras nodarbinātībā. Tajā iesaistītie 9.–11. klašu skolēni strādās sešas stundas dienā trīs nedēļu garumā, kopumā pie darba devēja pavadot 90 darba stundas. ZRKAC koordinētā vasaras nodarbinātība Jelgavā turpināsies līdz 31. augustam, sniedzot iespēju jauniešiem gūt pirmo darba pieredzi, iepazīt dažādu jomu darba specifiku, pārliecināties par savas izvēlētās nākotnes profesijas piemērotību un nopelnīt papildu finansiālos līdzekļus.

Foto: JIP, Jelgavas Centra pamatskola, PII “Kāpēcīši”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.