Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ar pateicību strādīgajiem Latvijas lauksaimniekiem

JANUŠS VOJCEHOVSKIS augstu vērtē Latvijas zemnieku devumu ES pārtikas apgādē. “Šī ir paraugsaimniecība,” “Rudeņos” “Ziņām” teica lauksaimniecības komisārs.

EK komisārs Vojcehovskis: “Jūsu saņemtie mazākie platību maksājumi bija kļūda”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ Baltijas valstīs, tostarp Latvijā, viesojās Eiropas Komisijas (EK) lauksaimniecības komisārs Janušs Vojcehovskis, kura mērķis bija kopā ar lauksaimniecības ministru Kasparu Gerhardu un citiem lietpratējiem pārrunāt situāciju lauksaimniecībā Latvijā un Eiropā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, kā arī apskatīt vairākas zemnieku saimniecības, kuru vidū bija arī Jelgavas novada Sesavas pagasta “Rudeņi”.

Puskilometru pirms “Rudeņu” saimniecības Bērvircavas ciema centrā automašīnu ar EK lauksaimniecības komisāru, zemkopības ministru un citām augstajām amatpersonām apstādināja nepieteikts zemnieku pikets. Uz to bija sabraukuši vairāki traktori, kuru piekabēs atradās kūtsmēsli. Lauksaimniecības komisārs J.Vojcehovskis kopā ar lauksaimniecības ministru K.Gerhardu devās pie piketētājiem. Viens no zemnieku priekšstāvjiem Māris Šņickovkis no Elejas pagasta zemnieku saimniecības “Klīves” ar trim dažādi piepildītām ābolu bļodām uzskatāmi aktualizēja jau 18 gadu (kopš Latvijas iestāšanās ES) cilāto jautājumu par to, ka Latvijas zemniekiem platību maksājumi ir zemāki nekā vidēji Eiropā. Laika gaitā tie gan ir auguši, tomēr pagaidām sasniedz tikai 74 procentus no ES vidējiem. “Vien kapeikas mums atmet,” Ziņām piebilda lauksaimnieks Edgars Māliņš, kas bija atnācis uz piketu ar kundzi, meitu un mazbērniem. 

Visu rakstu lasiet 28. aprīļa laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: Gaitis Grūtups

Foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.