Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ar SIF atbalstu tiks iesaistīti vairāk nekā 500 brīvprātīgo palīdzības sniegšanai Ukrainas iedzīvotājiem

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) apstiprinājis sešus projektu pieteikumus konkursā “Atbalsts brīvprātīgo darbam”, lai stiprinātu nevaldības organizāciju (NVO) brīvprātīgā darba aktivitātes pilsoniskās sabiedrības iesaistei ar mērķi palīdzēt Ukrainai un Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā. Ar SIF atbalstu palīdzības sniegšanai tiks iesaistīti vairāk nekā 500 brīvprātīgo, informē SIF.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar valsts finansējuma palīdzību paredzētas mācības par brīvprātīgā darba veikšanu, brīvprātīgā darba koordinēšanas un popularizēšanas pasākumi, tostarp humānās palīdzības kravu, veselības aprūpes koordinēšana Ukrainas bērniem, ziedojumu vākšana, kā arī citas nozīmīgas aktivitātes Ukrainas sabiedrībai un brīvprātīgo darbā. Projektu aktivitātēs iesaistīs ap 537 brīvprātīgos, to skaitā aptuveni 100 brīvprātīgajiem plānotas arī apmācības. Papildus tam, piemēram, biedrība “Latvijas Samariešu apvienība” ir norādījusi, ka brīvprātīgā darba veikšanā būs iesaistīti arī Ukrainas iedzīvotāji, kas raduši patvērumu Latvijā, dodot iespēju socializēties līdzdarbojoties un palīdzot iekļauties, vienlaikus mazinot spriedzi.

Projektu realizāciju tuvākajā laikā sāks biedrība “Palīdzēsim viens otram”, biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem”, biedrība “Latvijas Jaunatnes padome”, nodibinājums “Bērnu slimnīcas fonds”, biedrība “Tavi draugi” un biedrība “Latvijas Samariešu apvienība”. Vienam projektu iesniedzējam maksimālais finansējums bija līdz 10 000 eiro.

“Latvijas sabiedrība var lepoties ar solidaritāti, ko tā līdz šim ir izrādījusi Ukrainas tautai. Taču, mazinoties apdraudējuma un trauksmes izjūtai, aktuālāks kļūs jautājums par koordinētu brīvprātīgā darba veicēju piesaisti, apmācīšanu un noturēšanu. Reaģējot uz nepieciešamību, pielāgojām programmu, kas bija paredzēta brīvprātīgā darba popularizēšanai, uz to, ka atbalstām organizācijas, kas ir liels atbalsts valsts pārvaldei šīs krīzes pārvarēšanā. Ar sniegto finansējumu NVO mērķēti palīdzēsim Ukrainai un tās Ukrainas iedzīvotājiem ilgtermiņā, piesaistot sabiedrības palīdzību,” skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viena no redzamākajām organizācijām, kas šobrīd sniedz palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem, ir biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem”. Kā norāda biedrība, šobrīd Latvijas sabiedrībā ir ļoti plaša vēlme iesaistīties atbalsta sniegšanā Ukrainas kara bēgļiem.

“Palidziukrainai.lv mājaslapā izvietotajā anketā vien pieteikušies vairāk nekā 2000 cilvēku, kas ir gatavi veikt brīvprātīgo darbu. Sabiedrības integrācijas fonda atbalsts būs nozīmīgs šī darba labākai organizācijai. Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” šo atbalstu izmantos, lai koordinētu brīvprātīgos moderatorus “Gribu palīdzēt bēgļiem” “Facebook” grupai, kurā ir vairāk nekā 20 500 cilvēku,” norāda “Gribu palīdzēt bēgļiem” valdes locekle Linda Jākobsone.

Projektu pieteikumus izskatīja vērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir pa vienam pārstāvim no Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Ārlietu ministrijas un divi pārstāvji no Ministru kabineta sadarbības memoranda padomes deleģēti NVO sektora pārstāvji. Komisijas sastāvā bija arī SIF pārstāvis, kurš vadīja vērtēšanas komisijas darbu, bet kvalitātes kritēriju vērtēšanā un balsošanā nepiedalījās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar plašāku informāciju iespējams iepazīties www.sif.gov.lv sadaļā “Projektu konkursi“.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.