Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ar varu mīļš nekļūsi – NVO nams nav piemērots invalīdiem

Rokturiem pie pandusa vajadzētu sākties dziļāk uzbrauktuves pakājē.

Turpinoties sieviešu invalīdu biedrības “Zvaigzne” protestam pret Jelgavas pašvaldības rīkojumu pārcelt šo biedrību no telpām Pasta ielā 44 uz NVO namu Skolotāju ielā 8, februāra sākumā tika veikts vides pieejamības audits. Tā mērķis bija noskaidrot, vai ēka Skolotāju ielā 8 ir piemērota cilvēkiem, kas pārvietojas ratiņkrēslā. Auditu pasūtīja Latvijas Republikas tiesībsargs, kam sieviešu invalīdu biedrība “Zvaigzne” bija nosūtījusi sūdzību. Vides pieejamības auditā noskaidrots, ka NVO ēka Skolotāju ielā 8 nav piemērota cilvēkiem ar speciālām vajadzībām, jo īpaši cilvēkiem ratiņkrēslā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eksperts nevērtēja ceļu līdz ēkai

Vides pieejamības eksperts Jurģis Briedis, kas pārstāv invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”, stāsta, ka pētījis ne tikai ēku Skolotāju ielā 8, bet arī Pasta ielā 44, kur vēl aizvien uzturas biedrība “Zvaigzne”. “Es kā eksperts neesmu ne pašvaldības, ne arī “Zvaigznes” pusē. Es tikai izvērtēju to, ko redzu,” sarunā ar “Ziņām” uzsvēra J.Briedis. Viņš nav jelgavnieks un tādēļ arī nevarot izvērtēt, cik ērti šajās ēkās nokļūt ar sabiedrisko transportu. Taču par namu Skolotāju ielu 8 viņš ir secinājis, ka tam ir būtiski trūkumi.

Invalīdam ratiņkrēslā liels risks sadurties ar auto

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vispirms jau pie ēkas nav ierīkota autostāvvieta, kas būtu paredzēta cilvēkiem ar invaliditāti. “Šādu stāvvietu tur var ierīkot, taču tas nav izdarīts,” teic J.Briedis. Eksperts atzīmē arī to, ka tikai no Mazā ceļa braucamās daļas, nevis trotuāra, ir iespējams piebraukt pandusam, pa kuru cilvēks ratiņkrēslā var nokļūt pie ēkas ārdurvīm. “Pandusa iziešana uz ielas braucamās daļas nav vēlama un var radīt bīstamu situāciju. Autovadītājs, kas iegriežas no ielas autostāvvietā, var nepamanīt cilvēku, kas ratiņkrēslā brauc lejā pa pandusu. Viņaprāt, šo bīstamo vietu iespējams novērst, likvidējot iebrauktuvi no Mazā ceļa. Proti, autostāvvietai pie Skolotāju ielas 8 ir vēl otra iebrauktuve no Egas ielas, un ar to pilnīgi pietiek. Vēl J.Briedis piezīmē, ka panduss ir pārāk šaurs – neatbilst spēkā esošajiem būvnormatīviem. Arī rokturi pie pandusa ir par īsu – nav izbūvēti atbilstoši normatīviem. Turklāt tie nav krāsoti un sākuši rūsēt. Tādējādi cilvēks, kas pieskaras šiem rokturiem, var sasmērēt rokas. Labums gan tāds, ka panduss ir lēzenāks, nekā tas ir Pasta ielā 44.

Visu rakstu lasiet 17. februāra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Foto: Jurģis Briedis

Tualete namā Skolotāju ielā 8 ir par šauru cilvēkiem ratiņkrēslā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.