Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Arī daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji varēs pieteikties atbalsta programmā atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās

Valdība vakar pieņēma grozījumus konkursā “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana mājsaimniecībās – atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanai”, paplašinot atbalsta saņēmēju loku, kas ļaus piešķirt atbalstu arī daudzdzīvokļu māju iemītniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa, atbalstu varēs saņemt daudzdzīvokļu viena līdz piecu stāvu māju mājsaimniecības, ja daudzdzīvokļu māja tiks pieslēgta centralizētajai siltumapgādes sistēmai, kā arī atbalsts mājsaimniecībām tiks sniegts, ja ēkas ir biedrību vai nodibinājumu, un arī reliģisko organizāciju īpašumā.

Grozījumi paredz paplašināt dzīvojamo māju klasifikācijas klases, paredzot, ka projektus var īstenot arī triju vai vairāku dzīvokļu mājās un šo māju dzīvojamo telpu grupās, ļaujot piešķirt atbalstu rindu un dvīņu mājām.

Turpmāk tiks atbalstīta arī saules paneļu un vēja ģeneratoru iegāde un uzstādīšana, kā arī pieslēgšanās centralizētajai siltumapgādes sistēmai tādās mājās, kas nav nodotas ekspluatācijā līdz projekta iesnieguma iesniegšanas dienai Vides investīciju fondā, ar nosacījumu, ka tas tiek izdarīts piecu gadu laikā pēc projekta līguma noslēgšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, iedzīvotājiem ir iespēja Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta ietvaros pieteikties atbalsta programmai, kas paredz finansiālu atbalstu atjaunojamo energoresursu iekārtu iegādei mājsaimniecībās vai pieslēgšanos centralizētajai siltumapgādes sistēmai. 

Jau pašlaik īstenoti vairāk nekā 900 projekti, to skaitā jaunu biomasas granulu katlu, siltumsūkņu un saules kolektoru iegāde, lai nomainītu esošos dabasgāzes, dīzeļdegvielas un akmeņogļu katlus vai pieslēgšanās centralizētai siltumapgādes sistēmai, kā arī saules paneļu, vēja ģeneratoru iegāde mājsaimniecībā elektroenerģijas pašpatēriņa vajadzību nodrošināšanai.

Ar visiem nosacījumiem iedzīvotāji var iepazīties šeit.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.