Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Arī Jelgavā bargais sals aktualizējis labdarības virtuvju darbu


Programmas atbalstu līdz šim ir saņēmušas piecas organizācijas: biedrība “Žēlsirdības misija Dzīvības ēdiens” Rīgā, Valmieras biedrība “Kristīgais Žēlsirdības centrs”, Jelgavas Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo draudze, fonds “Saules kalns” Smiltenē un “Pestīšanas armijas” Daugavpils korpuss.

Šogad labdarības programmā “Maizes rieciens – atbalsts labdarības virtuvēm” nozīmīgu Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu guvušas piecas labdarības virtuves, atjaunojot to darbībai nepieciešamo tehniku un iekārtojumu. Turpmāk to saimniekošana Rīgā, Smiltenē, Valmierā, Jelgavā un Daugavpilī būs raitāka un saimnieciski racionālāka. Atbalsts labdarības virtuvēm turpināsies arī 2022. gadā, informē fonda labdarības projektu vadītāja Diana Bogdanova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzlabojumiem labdarības virtuvēs Borisa un Ināras Teterevu fonds 2021. gadā ir piešķīris 32 600 eiro. Atbalstītās organizācijas ieguvušas jaunu virtuves tehniku, piemēram, elektriskās vai gāzes plītis, saldētavas, gaļas maļamās mašīnas, mikserus, katlus, pannas, termosus, virtuves mēbeles, traukus, kā arī veikušas nepieciešamos remontdarbus.

Darbības gados daudzu virtuvju tehniskais nodrošinājums nolietojies un ir nepieciešami uzlabojumi, lai virtuves varētu turpināt palīdzēt trūkumcietējiem, izsniedzot, nereti, vienīgo silto maltīti dienā. Arī, pieaugot dzīves dārdzībai gada aukstajos mēnešos, labdarības virtuvēs pēc palīdzības vēršas arvien vairāk cilvēku, un virtuvju noslodze pieaug. Atbalstītajās labdarības virtuvēs mēnesī izsniedz 23 600 siltas maltītes bezmaksas porciju.

Programmas atbalstu līdz šim ir saņēmušas piecas organizācijas: biedrība “Žēlsirdības misija Dzīvības ēdiens” Rīgā, Valmieras biedrība “Kristīgais Žēlsirdības centrs”, Jelgavas Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo draudze, fonds “Saules kalns” Smiltenē un “Pestīšanas armijas” Daugavpils korpuss.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē informē, ka Jelgavas Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo draudzes labdarības virtuve darbojas kopš 2008. gada un par tās darbību gādā viens algots darbinieks un seši brīvprātīgie. Mēnesī labdarības virtuvē tiek izsniegtas vidēji 500 bezmaksas porcijas. Ceturtdienās šeit pasniedz pašu gatavotu siltu ēdienu. Maznodrošinātiem un trūcīgiem, kuri apmeklē zupas virtuvi, ēdienu izsniedz līdzņemšanai, līdzi paņemtajos traukos. Starp maltītes saņēmējiem ir gan bezpajumtnieki, gan cilvēki, kuriem bezmaksas ēdiens ir vienīgā iespēja atvieglot savu stāvokli, lai no pensijas vai bezdarba situācijā nomaksātu rēķinus par mitekli, nopirktu zāles un tamlīdzīgi.

Savukārt sestdienās šeit darbojas ēdnīca bērniem no ģimenēm ar zemiem ienākumiem. Šādu ēdināšanas pakalpojumu vidēji mēnesī saņem 50 bērni. Šāds atbalsts visvairāk nepieciešams ģimenēm ar bērniem, kuras nonākušas grūtībās, paliekot bez darba vai daudzbērnu ģimenēm.

Labdarības virtuves Raiņa ielā 5 darba laiks: ceturtdienās no pulksten 13 līdz 14, sestdienās ēdnīca bērniem no pulksten 11 līdz 13.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Borisa un Ināras Teterevu fonds turpina īstenot programmu “Maizes rieciens – atbalsts labdarības virtuvēm”.

Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu 2010. gadā nodibinātais ģimenes labdarības fonds atbalsta izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicina kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē.

Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.

Foto: Teterevu fonds

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.