Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Arī Jelgavas cietumā līdz novembra beigām noteikta karantīna

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas slimības izplatīšanās draudus, ir izdots rīkojums par karantīnas izsludināšanu Jelgavas cietumā līdz 30.novembrim.

Rutīnas testēšanas rezultātā Jelgavas cietumā ir konstatēti 12 inficēšanās gadījumi ieslodzīto vidū un divi inficēšanās gadījumi nodarbināto vidū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IeVP informē, ka cietumos kopumā ir 94 Covid-19 inficētie ieslodzītie, no tiem 15 atrodas Covid-19 nodaļā Latvijas Cietuma slimnīcā, bet pārējie ir izolēti karantīnas zonās ieslodzījuma vietās, jo ir bez simptomiem.

Karantīnas laikā ir nolemts pārtraukt valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju un aizstāvju, zvērinātu notāru un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju juridiskās palīdzības saņemšanai tikšanos ar ieslodzītajiem klātienē.

Komersantu pārstāvjiem ir ļauts piegādāt preces un sniegt pakalpojumus tikai ieslodzījuma vietas pamatfunkciju nodrošināšanai. Tāpat atļauts turpināt remontdarbus tikai tiem komersantu pārstāvjiem, ar kuriem ir noslēgti līgumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Karantīnas laikā tiek pārtraukta ieslodzīto nodarbināšana pie komersanta, izņemot ieslodzījuma vietas veikalu un ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātāju. Tāpat ir pārtraukta ieslodzīto personu dokumentu izgatavošana.

Karantīnas režīms paredz pārtraukt ieslodzīto pārvietošanu uz citu ieslodzījuma vietu, izņemot ieslodzīto pārvietošanu drošības apsvērumu dēļ un pārvietošanu uz Latvijas Cietumu slimnīcu Olaines cietumā un atpakaļ. Karantīnas laikā ir pārtraukta ieslodzīto pārvešana uz ārstniecības iestādēm ārpus ieslodzījuma vietas veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, kā arī ir pārtraukta ieslodzīto konvojēšana uz tiesām un pēc procesa virzītāja pieprasījuma.

Iepriekš vēstīts, ka kopumā Ieslodzījuma vietu pārvaldē vakcinēti ap 95% nodarbināto un ap 57% ieslodzīto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd karantīna ir izsludināta Rīgas Centrālcietumā, Iļģuciema cietumā, Olaines cietumā un Valmieras cietumā.

Foto: Tieslietu ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.