Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Arī Jelgavas novadā tuvojas Muzeju nakts 2023

2023. gada 13. maijā norisināsies Eiropas Muzeju nakts. Šogad Muzeju nakts tēma ir “radīšana”, kas ietver gan jaunradi un atjaunošanu – dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, gan prasmju iepazīšanu un apgūšanu. Arī Jelgavas novadā muzeju naktī būs iespēja apmeklēt vairākas vietas, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vircavā no plkst. 19:00 varēs apmeklēt “Muižu istabas”, kur pirmajā stāvā būs iespēja redzēt izstādi “Daiļkrāsošanas otas, instrumenti un citi rīki” – unikāli, muzeja vērti piederumi no Arvīda Plokštas meistara skapja. Otrajā stāvā viesi aicināti kopā aizsākt lielā puzura veidošanu. Kā arī uz improvizētās skatuves, ar jaunu jaudu, jauniem gabaliem un diviem uznācieniem 20:00 un 22:00. atkal kāps COMBO-JAZZ. Ieeja 3 eiro.

Elejas kara muzejā gaidāma standarta ekspozīcijas apskate gida vadībā, kurā ekskursantiem tiks stāstīts par muzeja eksponātiem. Visa pasākuma laikā būs dažādu laiku armijas karavīru formastērpu parāde – būs iespēja apskatīt, fotogrāfēties un iepazīt formastērpu evolūciju sākot no Napaleona laika līdz pat 2. pasaules kara laikam. Pasākums apmeklētājiem būs pieejams no plkst. 18.00 līdz 23.00.

Arī Kalnciema muzejā paredzētas dažādas aktivitātes:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • 19:00 Sarīkojuma atklāšana – ievadvārdi 
  • 19:15 Radošums – arī ārstniecībā: muzeja ekspozīcijas “Lauku ārsta kabinets” pirmās kārtas atklāšana Ārsta mājas otrajā stāvā. Piedalās fotogrāfs Ints Lūsis – Kalnciema ārstu pēctecis 
  • 20:30 Radošie kalnciemieši: stāstījums par novadniekiem – Latvijā un ārpus tās redzamiem dažādu jomu māksliniekiem. Stāsta un rāda muzeja pārstāvis Dāvis Beitlers 
  • 21:30 Radīšanas anatomija jeb – kā notiek radīšana? Novadnieka fotomākslinieka Aivja Šmuldera izstādes atklāšana Ārsta mājā un tikšanās ar autoru. Ar mākslinieku par viņa jaunradi un tās filozofiju sarunājas mākslinieks un mākslas zinātnieks Guntis Švītiņš
  • 23:00 Radītprieks skaņās un noskaņās: dziesminieka Kārļa Kazāka koncerts 
  • no 19:00 (vakara gaitā) Akvareļa darbnīca maziem un lieliem. Vada māksliniece un mākslas skolotāja Liene Āboma (atceroties novadnieka akvarelista Raimonda Gintera (1913–1998) jubileju) Starplaikos starp programmas daļām (aktivātēm) apskatāma pazīstamās fotogrāfes novadnieces Lauras Grīnvaldes digitālā fotoizstāde “Uguns rituāli”

Muzeju vakara “Radīšana. Ceļā uz Dziesmu svētkiem” ietvaros no plkst. 18:00 līdz 21:00 Stadiona ielā 10 Ozolniekos varēs apskatīt pastāvīgo vēstures ekspozīciju, notiks radošās meistardarbnīcas, viktorīna un dažādas izzinošas aktivitātes.

Savukārt Jāņa Čakstes mājā no plkst. 15:00 līdz 21:00 būs apskatāma garozas gleznošanas studijas dalībnieku darbu izstāde, kā arī ikvienam interesentam būs iespēja radīt savu mākslas darbu un apskatīt Jāņa Čakstes mājas ekspozīciju gan individuāli, gan organizēti – gida pavadībā plkst.16.00 un 18.00.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.