Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Arī Jelgavas pedagogi piedalīsies LIZDA organizētajā streikā

Līdz šim brīdim 17 Jelgavas izglītības iestāžu pedagogi un darbinieki ir pieteikuši dalību Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētajā streikā, kas notiks no 24. līdz 26. aprīlim. Jelgavas Izglītības pārvalde ir lūgusi katru izglītības iestādi sagatavot detalizētu informāciju par to, kā tiek plānota iestādes darbība streika laikā. Precīza informācija par katru pilsētas izglītības iestādi būs pieejama 18. aprīlī, un ģimenes ar to varēs iepazīties E-klasē un skolu mājaslapās. Taču jau šobrīd ir skaidrs, ka darbu ierastajā režīmā turpinās sešas pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī Jelgavas Valsts ģimnāzija un Jelgavas Amatu vidusskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informē Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, pēc šā brīža informācijas dalību streikā ir pieteikuši sešu pašvaldības bērnudārzu pedagogi un darbinieki – no “Gaismiņas”, “Kamolīša”, “Lācīša”, “Rotaļas”, “Sprīdīša” un “Vārpiņas”. Savukārt streikā nepiedalīsies un darbu ierastajā režīmā nodrošinās pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa”, “Zīļuks”, “Zemenīte”, “Alnītis”, “Kāpēcīši” un “Ķipari”.

No 11 pilsētas skolām, kas īsteno vispārējās pamata un vidējās izglītības programmas, darbu ierastajā režīmā nodrošinās Jelgavas Valsts ģimnāzija un Amatu vidusskola. Bet no interešu izglītības iestādēm streikā piedalīsies tikai Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola. Tas nozīmē, ka darbu ierastajā režīmā streika laikā turpinās jaunrades nams “Junda”, Mākslas skola, Ledus sporta skola un Specializētā peldēšanas skola.

Jāatgādina, ka LIZDA rīkotā streika mērķis ir panākt sabalansētu darba slodzi visiem pedagogiem un darba samaksas pieaugumu, liekot valdībai uzņemties atbildību par saviem lēmumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Aicinām Jelgavas ģimenes atbalstīt un izprast pedagogu pausto viedokli, kura mērķis ir viens – kvalitatīvākas izglītības nodrošināšana Latvijā. Taču apzinoties, ka daudzām ģimenēm pedagogu streiks radīs nopietnas neērtības, Jelgavas Izglītības pārvalde sadarbībā ar pilsētas izglītības iestādēm šobrīd apzina risinājumus, kā pirmām kārtām nodrošināt, it sevišķi pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu drošību streika laikā, ja ģimenēm nebūs iespēja bērnu pieskatīt,” uzsver G.Auza.

Pašvaldība nākamās nedēļas sākumā publicēs detalizētu informāciju par to, kā katra pilsētas izglītības iestāde darbosies streika laikā no 24. līdz 26. aprīlim, vecākiem informācija būs pieejama arī  E-klasē un skolu mājaslapās.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.