Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Arī šogad aicina pārbaudīt zināšanas “Eiropas eksāmenā”

Lai veicinātu izpratni par būtisko Latvijā un Eiropas Savienībā, šogad jau astoto gadu norisināsies “Eiropas eksāmens” – tiešsaistes tests, kas ļauj izzinošā un atraktīvā veidā pārbaudīt un papildināt savas zināšanas. Šogad “Eiropas eksāmens” notiks no 7. maija pulksten 8 līdz 9. maija pulksten 21, mājaslapā www.esmaja.lv, ziņo Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Eiropas eksāmens” ir tiešsaistes tests, kurš 7., 8., 9. maijā tiek rīkots par godu Eiropas dienai – 9. maijam. Organizatori norāda, ka “1950. gada 9. maijā Robērs Šūmans nāca klajā ar deklarāciju, aicinot Eiropas valstis sadarboties, nevis karot.  Miers un Eiropas Savienības vērtību stiprināšana ir viens no nozīmīgākajiem Eiropas Savienības mērķiem jau vairāk nekā 70 gadus, un šo mērķi dzīvē iemieso cilvēki. Mūsu zināšanas un izpratne stiprina demokrātiju, sekmē savstarpēju cieņu, vienlīdzību, tiesiskumu, tāpēc mudinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties “Eiropas eksāmenā”.”

Tāpat organizatori informē, ka tiešsaistes tests šogad notiks ne tikai latviešu valodā, bet arī ukraiņu valodā. Ikviens dalībnieks “Eiropas eksāmena” veikšanai var izvēlieties sev ērtu laiku. Katrai vecuma grupai ir atbilstoši jautājumi. Pieaugušie var izvēlēties sev piemērotu grūtības pakāpi vai izmēģināt spēkus abās – standarta un eksperta līmenis. Katrā līmenī var piedalīties vienu reizi. Pēc dalības e-pastā tiks nosūtīts atzinības raksts, kurā būs norādīts iegūtais punktu skaits.

Aktīvākajiem un zinošākajiem dalībniekiem paredzētas arī balvas. Ņemot vērā “Eiropas eksāmenā” iegūto punktu skaitu un izpildes laiku, katrā vecuma grupā tiks noteikti 20 uzvarētāji, kuri saņems diplomu un uzvarētāja titulu. Balvu ieguvēji tiks noskaidroti loterijā – visi 50 punktus ieguvušie katrā vecuma grupā un pieaugušo līmeņos piedalīsies izlozē, un 10 loterijas uzvarētāji saņems dāvanu kartes galda spēļu iegādei. Savukārt trīs titula “Aktīvākā skola” un trīs “Aktīvākā klase” ieguvēji saņems dāvanu kartes sporta inventāra iegādei. Šogad nominācijas papildina “Aktīvākā valsts vai pašvaldības iestāde” un “Aktīvākais Latvijas uzņēmums”, katra titula ieguvēji saņems veselīgu saldumu grozu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā gadā “Eiropas eksāmenā” piedalījās 37 611 dalībnieku, to skaitā 64% Latvijas skolu skolēni, aktīvākie no tiem – pamatskolas. Aktīvākās pilsētas, kuras piedalījās eksāmenā bija – Rīga, Jelgava un Daugavpils.

Atzīmējot Eiropas dienu norisinās arī citas aktivitātes – semināri, diskusiju cikli jauniešiem u.c., papildu informācija par tām pieejama mājaslapā www.esmaja.lv.

“Eiropas eksāmenu” organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.