Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Artūra Liepiņa un Madaras Liepiņas koncerts „Nu, Zemzaris un citi jokdari” Dobeles pilsētas kultūras namā

3. decembrī Dobeles pilsētas kultūras namā pulksten 16.00 klausītāji tiek laipni aicināti un gaidīti uz pianista Artūra Liepiņa un vijolnieces Madaras Liepiņas koncertu „Nu, Zemzaris un citi jokdari”, kura raibajā koncertprogrammā būs iespējams sajust lirikas un dramatiskuma caurstrāvotu humoru. Tas atklāsies gan dažādu romantisma klasiķu, gan latviešu meistara – Imanta Zemzara mūzikā, informē koncerta rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klavieru un vijoles dueta programmā „Nu, Zemzaris un citi jokdari” izskanēs:

  • Bedržiha Smetanas – Svīta „No dzimtenes”, JB 1:118,
  • Antonīna Dvoržāka/Friča Kreislera – Slāvu deja no. 2, Op. 46
  • Friča Kreislera – Vīnes kaprīze, Op. 2,
  • Sergeja Rahmaņinova – Salona skaņdarbi, Op. 6,
  • Imanta Zemzara – Brīnumskaņdarbi.

Koncerta ideja māksliniekiem radās atklājot brīnišķīgo Imanta Zemzara opusu, kuram raksturīgs milzīgs humora piesātinājums. Sekojot šim idejas pavedienam ir izdevies radīt koncertprogrammu, kura ļauj klausītājam atklāt jaunas mūzikas šķautnes. Duets savu debijas koncertu sniedzis koncertzālē „Lielais Dzintars”, Liepājā 2022. gada augustā Dienvidkurzemes festivāla „Rimbenieks” ietvaros.

Artūrs Liepiņš (1995) dzimis Talsos, ir pianists un komponists. Klavierspēli un kompozīciju apguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Barata Dues mūzikas institūtā (Barratt Due musikkinstitutt) Oslo, Norvēģijā, kur iegūts maģistra diploms, diplomeksāmenā atskaņojot savu klaviersonāti no. 1. Līdztekus tam praktizējies un mācījies pie pianistiem Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas (Julia Mustonen-Dahlkvist) un Pablo Galdo (Pablo Galdo). A. Liepiņš ir klasiskās mūzikas entuziasts, kurš vairākkārt īstenojis dažādus veiksmīgus un augstvērtīgus akadēmiskās mūzikas koncertus un citus kultūras un mākslas projektus, ilggadēji sekmējis ziemeļkurzemes akadēmiskās mūzikas dzīvi. Šobrīd, paralēli aktīvai koncertdzīvei, Artūrs Liepiņš papildina iemaņas klavierspēlē Alfonso X Universitātē (La Universidad Alfonso X el Sabio) Madridē, Spānijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Madara Liepiņa (1992) dzimusi Rīgā, mūziķu ģimenē un vijoli sākusi spēlēt sešu gadu vecumā. Studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur iegūts maģistra diplomu. Kopš 2017. gada pilnveidojas Itālijā pie vijolnieka Roberto Mutoni (Roberto Muttoni), kā arī asistē meistarklašu projektu „Maksims Jākobsens”. Kā soliste un ar dažādiem kameransambļiem ir uzvarējusi vairākos konkursos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā, Armēnijā un Itālijā. Ierakstījusi vairākus tiešraides koncertus Latvijas Radio 3 Klasika kopā ar savu brāli, pianistu Daumantu Liepiņu.

Mākslas lielgabalu aizsardzības biedrība (MLAB) ir jauna, 2021. gadā dibināta radošu cilvēku, mākslinieku apvienība, kuras mērķi ir veicināt profesionālās mākslas attīstību un pieejamību Latvijā, izglītot sabiedrību par profesionālu mākslu, dokumentēt radošos procesus laikmetīgajā mākslā, veidot un veicināt mākslinieciskās jaunrades procesus, kā arī veicināt mākslas darbu un arī to radīšanai nepieciešamo instrumentu un rīku uzturēšanu, atjaunošanu un jaunradi. MLAB darbības virzienos ietilpst radošajā pētniecībā balstīti procesi akadēmiskajā mūzikā, postdramatiskajā teātrī un izglītībā par mākslu.

Koncerti ir bezmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saite uz pasākumu Facebook: https://fb.me/e/3RDiTsYkN

Koncertus atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Talsu novada pašvaldība, Dobeles novada pašvaldība, Rojas kultūras centrs, Dobeles pilsētas kultūras nams, SIA „Baltic Candles LTD”, SIA „AJOR”.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.