Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Arvien vairāk ēku īpašnieku Jelgavā izvēlas pieslēgt savu īpašumu pilsētas siltumapgādes sistēmai

Straujais energoresursu cenu kāpums visā pasaulē un ģeopolitiskās situācijas maiņa ir aktualizējusi jautājumu ne vien par siltumenerģijas izmaksu samazināšanu, bet arī par enerģētisko drošību un neatkarību, kas mudina meklēt alternatīvus apkures risinājumus fosilajai, importētajai dabasgāzei. Jelgavā šāds alternatīvs siltumapgādes risinājums ir pilsētas centralizētā siltumapgāde, kas tiek nodrošināta, galvenokārt izmantojot vietējos atjaunojamos resursus – šķeldu. Interese par iespēju pieslēgt īpašumu Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmai un saņemt siltumu par konkurētspējīgu cenu palielinājās jau 2021. gadā. Šogad uzņēmumu, iestāžu un privātmāju īpašnieku, kas līdz šim apkurei izmantojuši dabasgāzi, interese turpina būtiski pieaugt, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētā jau ir sākti būvdarbi, lai centralizētajai siltumapgādes sistēmai pieslēgtu objektus, kas līdz šim apkurei izmantojuši gāzi. Tā Institūta ielas rajonā šobrīd tiek izbūvēts pieslēgums Jelgavas ledus hallei, lai tā jau tuvākajā laikā varētu saņemt siltumenerģiju no “Gren”, kas ļaus samazināt līdzšinējās izmaksas par karsto ūdeni un apkuri. Vienlaikus tiek izbūvēts pieslēgums arī renovētajam bērnudārzam “Zīļuks”. “Aprīlī siltumapgādes uzņēmums “Gren” ir noslēdzis vairākus jaunus līgumus par centralizētās siltumapgādes pakalpojuma izmantošanu ar lielām iestādēm, kuras līdz šim apkurei izmantojušas dabasgāzi, – Jelgavas pilsētas slimnīcu, slimnīcu “Ģintermuiža” un LLU, kas centralizētajai apkurei vēlas pieslēgt apmēram 20 ēkas pilsētā. Šiem objektiem ir uzsākti siltumtrases izbūves un pieslēgumu projektēšanas darbi, kā arī sarunas ar potenciālajiem būvniekiem. Plānots, ka būvdarbi notiks pakāpeniski, sākot ar maija beigām. Vienlaikus “Gren” turpina līguma sarunas par centralizētās siltumapgādes pakalpojuma izmantošanu ar vēl vairākiem interesentiem – pārsvarā pilsētas uzņēmumiem,” stāsta “Gren” komunikācijas vadītāja Guntra Matisa.

Apkures risinājuma pārskatīšana ir aktuāla arī daudziem individuālo māju īpašniekiem. Līdz šim centralizētās siltumapgādes pakalpojumu Jelgavā izmantojušas 28 individuālās mājas. “Taču šobrīd interese par privātmāju pieslēgšanu centralizētās siltumapgādes sistēmai un neatkarības iegūšanu no importētās dabasgāzes ir liela. Vieglāk centralizētās siltumapgādes pieslēgumu var izveidot tām individuālajām dzīvojamām mājām, kas atrodas tiešā siltumtrašu tuvumā. Nākotnē, tīklu paplašinot un attīstot, pieslēguma iespējas varētu būt arī citās pilsētas ielās ar mazstāvu apbūvi,” skaidro G.Matisa.

Individuālo māju īpašniekiem, kuru īpašumi atrodas centralizētās siltumapgādes tīklu tuvumā un kuri vēlas izmantot šo pakalpojumu, ir jāsazinās ar “Gren” Klientu apkalpošanas centru un jāiesniedz pieteikums tehnisko noteikumu izstrādei ēkas pieslēgšanai centralizētās siltumapgādes sistēmai. “Gren” Tehniskās daļas speciālisti sagatavos tehniskos noteikumus, kuros būs visa siltumtīklu izbūves būvprojekta izstrādei nepieciešamā informācija. “Par siltumtrases izbūves finansēšanas un izbūves nosacījumiem puses vienojas atsevišķi, ņemot vērā konkrētās ēkas situāciju. Jāpiebilst, ka pieslēguma centralizētās siltumapgādes sistēmai projektēšanai un siltummezgla izveidei individuālo māju īpašniekiem ir pieejams finansējums Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas programmā “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana mājsaimniecībās – atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanai”,” tā G.Matisa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad izbūves darbi pabeigti, sistēma ir jānodod ekspluatācijā un ar SIA “Gren Jelgava” jānoslēdz līgums par centralizētās siltumapgādes pakalpojuma izmantošanu. No intereses izrādīšanas par pieslēgšanos centralizētās siltumapgādes sistēmai līdz pakalpojuma saņemšanai paiet apmēram 2–5 mēneši.

Foto un infografikas: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.