Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Astoņpadsmito reizi Latvijā notiks Muzeju nakts

Latvijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas iestādes 14.maijā no pulksten 18 iesaistīsies starptautiskajā Muzeju nakts akcijā un apmeklētājus visā Latvijā aicinās piedalīties īpašajās šī pasākuma norisēs, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tradīcija aizsākusies 1999.gadā Francijā, un tās mērķis ir iepazīstināt ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kuri ikdienā muzejus neapmeklē. 

Ar Muzeju nakts atzīmēšanu saistītas norises Latvijā šogad notiks 18. reizi. Nolūkā ierobežot Covid-19 izplatību 2020.gadā Muzeju nakts tika atcelta, savukārt pērn norises lielākoties notika tiešsaistē.

Līdz šim ik gadu muzeju apmeklējumu veicinošajos nakts klātienes pasākumos iesaistījies arvien lielāks muzeju skaits, tāpat Muzeju nakts aktivitātēs piedalās arī citi sabiedriskās dzīves veidotāji, piemēram, teātri, izstāžu zāles, bibliotēkas, valsts pārvaldes iestādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras ministrijā 9.maijā pulksten 13.30 notiks preses konference, kurā tiks sniegta informācija par Muzeju nakts norisēm visā Latvijā. Preses konferencē piedalīsies kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), Aleksandra Čaka muzeja direktore, Starptautiskās muzeju padomes Latvijas Nacionālās komitejas valdes locekle Antra Medne, Rakstniecības un mūzikas muzeja projektu kuratore Elīna Drulle, Bulduru izstāžu nama izstāžu kuratore Guna Kalnača, Rīgas ūdensapgādes muzeja, vēsturiskās sūkņu stacijas “Baltezers” korporatīvās komunikācijas projektu vadītāja Dace Vētra un pārstāvis no “Latvieši pasaulē” muzeja un pētniecības centra LaPa pārstāvis.

Šogad Muzeju naktij nav vienotas devīzes vai tēmas, akcijas saturs ir katra dalībnieka brīva izvēle. Katrs stāstīs par to, kas ir visnozīmīgākais, visinteresantākais un saistošākais.

Muzeju nakts Latvijā koordinētājas, Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālās komitejas mājaslapa, kurā iekļauta arī jaunā Muzeju nakts sadaļa, šobrīd vēl ir pārveides procesā, tāpēc interesenti aicināti izmantojot Muzeju nakts Latvijā “Facebook” kontu vai, rakstot uz adresi muzejunakts2.0@gmail.com.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktuālās ziņas tiks publicētas arī Muzeju nakts Twitter kontā: https://twitter.com/muzeju_nakts

Foto: “Facebook”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.