Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

ASV dāvina 2400 gultas un sadzīves tehniku Ukrainas bēgļu atbalstam Latvijā

Ukrainas kara bēgļu atbalstam ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecības Eiropā otrdien 2. maijā uzdāvināja Latvijas valdībai 24 ledusskapjus un 24 veļas mašīnas. Dāvinājumu, klātesot ASV vēstniekam Latvijā Kristoferam Robinsonam, saņēma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), kā arī astoņu Latvijas pašvaldību – Krāslavas, Valkas, Liepājas, Līvānu, Jēkabpils, Varakļānu, Ventspils un Dienvidkurzemes novada – pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ASV vēstniecība Latvijā informē, ka marta beigās ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs piegādāja VUGD  2 400 saliekamās gultas, segas un spilvenus, kas tiks izmantoti dažādām ārkārtas situācijām, tai skaitā Ukrainas bēgļu pagaidu izmitināšanai. 

Dāvinājumus 237 000 ASV dolāru apmērā nodrošināja ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecības Eiropā Civilās sadarbības programma un šis ir jau otrais un trešais ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības biroja projekts Ukrainas bēgļu atbalstam Latvijā. Pagājušā gadā ASV vēstniecības Latvijas pašvaldībām nodeva 176 gultas un matračus Ukrainu bēgļu pagaidu izmitināšanai.

Kopš 2007.gada ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs ir īstenojis vairāk kā 50 Civilās sadarbības programmas projektus, kuru kopējais finansējums ir 12 miljoni ASV dolāru, sadarbojoties ar tādām Latvijas valsts iestādēm kā VUGD, Neatliekamās Medicīniskās palīdzības dienests, pašvaldības, skolas, pansionāti un bērnu nami.

Foto: ASV vēstniecība Rīgā, Preses un kultūras nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.