Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atbalsta ieceri par būvgružu pārstrādes laukuma izveidi Vilces pagastā

Jelgavas novada domes 28. septembra sēdē akceptēta SIA Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate” iecere par būvgružu pārstrādes laukuma izveidošanu īpašumā “Igates grantsbedres” un “Dimanti” Vilces pagastā. Ieceres mērķis ir ražošanas izejmateriālu atgūšana no būvgružiem un racionāla izmantošana tautsaimniecībā, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate” ir uzņēmums, kas strādā ceļu būves nozarē kopš 1991. gada. Būvgružu pārstrāde plānota jau esošās rūpnieciskās teritorijās: īpašumā “Igates grantsbedres” notiek iegūtā būvmateriālu apstrāde – drupināšana un sijāšana, savukārt īpašumā “Dimanti” atrodas betona bruģa ražotne.

Uzņēmums skaidro, ka šīs attīstības iniciatīvas ir vērstas uz esošo ražotņu darbības nodrošināšanu un saglabāšanu līdzšinējā apjomā. Pārstrādājamie būvgruži primāri tiks ņemti no uzņēmuma būvniecības objektiem un pārstrādāti produktos vai materiālos atbilstoši to sākotnējam izmantošanas veidam. Šādus otrreiz izmantojamos būvmateriālus izmantos pēc nepieciešamības, saskaņā ar  pieprasījumu un  materiālu kvalitāti.  Tādējādi uzņēmumam tiks radīti apstākļi, kas palīdzēs uzturēt esošos ražošanas apjomus un saglabāt darbavietas.

Laukumos bīstamu būvgružu pārstrāde nav plānota. Domes lēmums nosaka, ka pārstrādes apjomi katrā no objektiem nedrīkst pārsniegt 75 tonnas dienā. Pārstrādes apjoma palielināšanas gadījumā, uzņēmējam atkārtoti jāvēršas pašvaldībā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts normatīvais regulējums nosaka, ka pirms darbības uzsākšanas, uzņēmumam jāvēršas Valsts vides dienestā, lai saņemtu piesārņojošās darbības atļauju. Valsts vides dienests vērtēs paredzēto darbību, lai izsvērtu ietekmes uz vidi novērtējuma nepieciešamību, kā arī izstrādātu priekšlikumus nelabvēlīgas ietekmes novēršanai vai samazināšanai.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.