Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atbalstam Ukrainas civiliedzīvotājus uzņemošajām mājsaimniecībām varētu būt nepieciešams miljons eiro

Atbalstam Ukrainas civiliedzīvotājus uzņemošajām mājsaimniecībām varētu būt nepieciešams vairāk nekā miljons eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Labklājības ministrijas (LM) Sociālā darba un sociālās palīdzības politikas departamenta direktore Ilze Skrodele-Dubrovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

28.martā lēmums par atbalsta sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājus uzņemošajām mājsaimniecībām tika pieņemts koalīcijā. Tas paredz, ka mājsaimniecībām varētu no aprīļa piešķirt 150 eiro pabalstu par pirmo uzņemto bēgli un 50 eiro par katru nākamo.

Skrodele-Dubrovska norādīja, ka patlaban notiek darbs pie tā realizācijas un likuma labojumu redakcijas, savukārt aplēses rāda, ka tas var izmaksāt nedaudz vairāk par miljonu eiro. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka līdz ar šī atbalsta ieviešanu, iespējams, palielināsies uzņemošo mājsaimniecību skaits, savukārt administrēšana notiks caur pašvaldībām.

LM pārstāve atzīmēja, ka paralēli mājsaimniecības jau šobrīd var saņemt atbalstu, ja tās slēdz īres līgumu par dzīvesvietu vai dzīvojamo platību savā dzīves vietā ar Ukrainas civiliedzīvotāju. Pēc viņas paustā, šī shēma jau darbojas, un iedzīvotāji, negaidot jauno regulējumu, var vērsties savā pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pašvaldības darbinieki var arī nokonsultēt par to, kā šis īres līgums ir reģistrējams Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā.

Kopš kara sākuma Ukrainā Latvijā izmitināšana ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību bijusi nepieciešama 5880 personām, bet 8165 Ukrainas civiliedzīvotājiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.