Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atjaunotas Ziemassvētku kauju vietu Valgundē apskates takas

Šoruden ir pabeigta Ziemassvētku kauju vietas Jelgavas novada Valgundē apskates taku atjaunošana – 7,2 kilometrus garajā maršrutā atjaunota un labiekārtota apmeklētājiem nepieciešamā navigācijas infrastruktūra, informēja Kara muzejs. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atjaunotas un modernizētas arī 13 informatīvās planšetes, kas takas apmeklētājiem palīdzēs saskatīt un izzināt Ziemassvētku kauju liecības apkārtnē – fortifikācijas būvju paliekas, vēsturiskas inženiertehniskas būves un precīzi identificējamas vēsturisku notikumu vietas.

Pastaigu maršruts ved pa 1. latviešu strēlnieku brigādes 1917. gada 5. janvāra uzbrukuma ceļu un tā izzināšana aizņems aptuveni  pusotru stundu. Takas apmeklētājiem ir iespēja atstāt auto muzeja stāvvietā, kur atrodas arī maršruta sākumpunkts un beigas. Ilgāku pastaigu svaigajā gaisā var noslēgt arī ar pikniku – Ziemassvētku kauju muzejā ir pieejama ugunskura vieta.

2015. gadā Latvijas Kara muzejs filiālē “Ziemassvētku kauju muzejs” izveidoja izzinošu pastaigu taku, kas ik gadu piesaistīja vairākus tūkstošus apmeklētājus. Laika gaitā takas informatīvā infrastruktūra nolietojās un kļuva apmeklētājiem neizmantojama.

Foto: karamuzejs.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.