Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atkārtoti brīdina par krāpšanu mēģinājumiem, iedzīvotājiem izsūtot e-pasta vēstules Latvijas policijas vai “Interpola” vārdā

Ņemot vērā noziedznieku aktivitāti, policija atkārtoti brīdina par krāpšanas mēģinājumiem, iedzīvotājiem izsūtot e-pasta vēstules Latvijas Valsts policijas vai starptautiskā kriminālpolicijas organizācijas “Interpola” vārdā, informē Valsts policija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajās vēstulēs norādīts, ka pret personu ir uzsākta tiesvedība saistībā ar pornogrāfijas apriti.

Krāpnieciskie e-pasti tiek izsūtīti ar mērķi izvilināt personas datus un izkrāpt naudu. Proti, uz e-pastu atbildot, iedzīvotājam tiek nosūtīts krāpniecisks dokuments, kurā prasīts samaksāt “sodu”, lai it kā tiktu izbeigta tiesvedība. Šādām krāpnieciskām e-pasta vēstulēm ir vairākas versijas ar mazliet atšķirīgu vizuālo noformējumu.

Ticamības radīšanai noziedznieki atsaucas arī uz konkrētām Latvijas policijas un tieslietu struktūras amatpersonām. Valsts policijā ir vērsušies vairāki iedzīvotāji, kam līdzīgas vēstules izsūtītas Valsts policijas priekšnieka vārdā, tiesa gan, norādot nepareizu amatu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ne Valsts policija un tās amatpersonas, ne citu tiesībsargājošo iestāžu darbinieki šādas vēstules neizsūta. E-pasta viltojumu var atpazīt arī pēc izsūtītāja adreses – valsts iestādes izmanto noteiktas e-pasta adreses, piemēram, “@vp.gov.lv.”

Turklāt par krāpšanu liecina arī daudzās saturiskās, stilistiskās un gramatiskās kļūdas e-pastā. Redzams, ka teksts tulkots ar kādu automātiskās tulkošanas programmu.

Policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, neatklāt svešiniekiem personas datus un bankas kontu datus, nepārskaitīt krāpniekiem naudu, neatbildēt uz šādām vēstulēm un brīdināt par krāpnieku aktivitāti savus tuviniekus. Tāpat policija iesaka nevērt vaļā aizdomīgu e-pastu pielikumus un saites, jo tie var saturēt vīrusus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policija atgādina, ka krāpnieki arvien izdomā jaunus krāpšanu paņēmienus un stāstus, tāpēc svarīgi būt modriem vienmēr un neatklāt svešiniekiem sensitīvu informāciju, kā personas datus, un it īpaši rūpīgi sargāt bankas kontu piekļuves datus – kredītkaršu numurus, CVC kodus, PIN kodus. Krāpnieki aizvien uzdarbojas ne vien e-pastos, bet arī zvana, uzdodoties par policistiem, “Google” speciālistiem, banku darbiniekiem.

Gadījumos, ja ir izkrāpta nauda, par to vispirms jāinformē sava banka, bet pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī. Savukārt riska informāciju par aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams policijai nosūtīt mobilajā lietotnē “Mana drošība”.

Vairāk informācijas un vēstuļu paraugi:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

https://www.vp.gov.lv/lv/jaunums/noziedznieki-izsuta-krapnieciskas-vestules-valsts-policijas-prieksnieka-citu-policijas-amatpersonu-un-interpola-varda

Foto: vp.gov.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.