Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atklāta Dobeles pils vēsturiskā ekspozīcija

Atklājot Dobeles pils vēsturisko ekspozīciju 15. martā, tika izteikta pateicība visiem, kuri iesaistīti projekta “Dobeles Livonijas ordeņa pils vēsturiskā ekspozīcija” īstenošanā, Dobeles novada pašvaldības mājaslapā informē Dobeles pils vadītāja Sandra Safranoviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekspozīciju raksturo vienkāršs vēstījums un precizitāte, interaktivitāte un mūsdienīgums. Tas panākams ar atbilstošu dizaina un digitālo risinājumu palīdzību. Šogad iekārtots pagrabstāvs un pirmā stāva muzejpedagoģisko programmu un radošo darbnīcu telpa (reizē arī ekspozīciju telpa, kurā var iepazīt ārstniecības augus un to izmantošanu, kā arī amatniecību) un daļa ekspozīcijas pils Lielajā zālē – Dobeles pils krāsns podiņu kolekcija.

Pagrabstāvā klausāmas un skatāmas “Teikas par Dobeles pili”, pagrabstāva izstāžu telpā izvietota pastāvīgā vēstures ekspozīcija par Dobeles apkārtni aizvēstures periodā un Dobeli Livonijas ordeņa pakļautībā. Pirmā pēcpusdiena un ekskursija Dobeles pils pastāvīgās ekspozīcijas aplūkošanā un ieskats muzejpedagoģiskajās programmās kopā ar pils muzejpedagoģi Alisi Limansku tika veltīta visām projektā iesaistītajām personām.

Foto: Dobeles novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.