Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atklāta jaunā dzimtsarakstu nodaļas ēka; 19. jūnijā notiks Atvērto durvju diena

Jau otro nedēļu Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa apmeklētājus pieņem jaunajā ēkā Pasta ielā 32. Vakar, 29. maijā, pie ēkas svinīgi pacelti karogi, bet pirmās laulības tur tiks reģistrētas šajā nedēļas nogalē. Savukārt 19. jūnijā nodaļā notiks Atvērto durvju diena, kad no pulksten 13 līdz 16 jebkurš interesents var apskatīt jaunās telpas. Jo īpaši gaidīti pāri, kuri plāno laulības, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Process, lai tiktu līdz šai skaistajai ēkai, nebija viegls, jo sākotnējais būvnieks nepildīja saistības, un pagājušajā gadā mums nācās lauzt līgumu. Tas bija iemesls, kāpēc darbi aizkavējās un ēka nebija gatava noteiktajā termiņā. Taču pašvaldībai svarīgāk par termiņu ir kvalitatīvi paveikts darbs. Mazliet vēlāk nekā cerēts, bet esam ieguvuši skaistu ēku, kurā tiks slēgtas laulības, reģistrēti jaundzimušie. Patiesi ceru, ka šeit augs gan reģistrēto laulību skaits, gan arī jaundzimušo reģistrācijas statistika. Lai jaunās telpas labi kalpo!” atklāšanas pasākumā vēlēja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, pateicoties katram, kurš bijis iesaistīts šajā projektā, lai no idejas tiktu līdz jaunam objektam.

Svinīgajā pasākumā savu svētību jaunajai ēkai deva garīdznieki – Jelgavas Baptistu draudzes mācītājs Mārcis Zīverts un Jelgavas Svētās Annas prokatedrāles mācītājs Valdis Vircavs –, iesvētot Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada karogus, kas šodien pacelti pie jaunās ēkas.

Lai sniegtu iespēju dzimtsarakstu nodaļas telpas apskatīt jebkuram interesantam, 19. jūnijā no pulksten 13 līdz 16 tur notiks Atvērto durvju diena. Iedzīvoji bez iepriekšējas pieteikšanās minētajā laikā var apmeklēt nodaļu un izstaigāt telpas. Citā laikā jaunie pāri telpas var apskatīt, iepriekš piesakoties un saskaņojot apmeklējuma laiku par tālruni 63080522.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzimtsarakstu nodaļas jaunajā ēkā pārbūvētas telpas, nomainīts jumta segums, logi un durvis, ēka nosiltināta, nostiprinātas konstrukcijas, izbūvēta ventilācijas sistēma, renovēta apkures sistēma, pārbūvētas iekšējās un ārējās inženierkomunikācijas, kā arī iebūvēts pacēlājs. Ēkai uzcelta piebūve 120 kvadrātmetru platībā, kurā atrodas telpa jaunlaulātajiem un atsevišķa svinību zāle. Kopējā jaunās dzimtsarakstu nodaļas ēkas platība ir gandrīz 600 kvadrātmetru. Līdztekus minētajām telpām ēkā ir arī lielā ceremoniju zāle, kurā notiks laulību reģistrācija, administratīvās telpas, bet ēkas 2. stāvā izvietots plašs Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada dzimtsarakstu arhīvs par reģistrētajiem dzimšanas, miršanas un laulību faktiem pēdējo 100 gadu laikā.

Kopējās projekta būvdarbu izmaksas ir 1 973 859,02 eiro ar PVN – valsts budžeta dotācija ir 1 119 652,04 eiro, bet Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums – 854 206,98 eiro.

Ēkas aprīkojums izmaksāja 113 939,23 eiro, tostarp 93 500 eiro valsts budžeta dotācija un 20 423,23 eiro Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka dzimtsarakstu nodaļa apmeklētājus pieņem pirmdienās no pulksten 13 līdz 19, otrdienās no pulksten 9 līdz 12 un no 14 līdz 17, trešdienās no pulksten 9 līdz 12, ceturtdienās no pulksten 9 līdz 12 un no 14 līdz 17, piektdienās no pulksten 9 līdz 12. Sazināties ar dzimtsarakstu nodaļu var pa tālruni 63080522 (laulības iesniegumi, dzimšanas un miršanas fakta reģistrācija), 63020440 (arhīva pakalpojumi).

Līdz ar dzimtsarakstu nodaļas pārcelšanos mainīta satiksmes organizācija pie jaunās ēkas Pasta ielā 32 – pie nodaļas paralēli brauktuves malai izveidotas autostāvvietas tikai dzimtsarakstu nodaļas apmeklētājiem. Ielas malā uzstādīta ceļa zīme, kas norāda, ka darba dienās no pulksten 9 līdz 17 no Pasta ielas 32 uz Sudrabu Edžus ielas pusi automašīnas drīkst novietot tikai ar dzimtsarakstu nodaļas atļaujām. Ārpus šī laika automašīnas atļauts novietot bez ierobežojumiem. Atļauju var saņemt nodaļā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.