Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atklāta pieteikšanās fizikas erudīcijas konkursam “Fizmix eksperiments”

AS “Latvenergo” izsludinājis fizikas erudīcijas konkursu 8. un 9. klašu skolēniem “Fizmax eksperiments”, kurā galvenais temats šogad ir nākotnes enerģija, aģentūrai LETA pavēstīja “Latvenergo” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par nākotnes enerģiju aicinās domāt eksperti un Latvijas uzņēmēji, kuru panākumus ir veidojušas zināšanas par fiziku un atjaunīgo enerģiju. Savukārt skolotāji aicināti sacensties par “Fizmix skolotājs 2022” titulu.

“Šogad konkursā īpaši pievērsīsimies tam, kā redzam enerģētikas jomas nākotni un, kas ir būtiski, lai pēc iespējas efektīvāk un videi saudzīgāk rīkotos ar resursiem. Runāsim par energoefektivitāti un enerģijas ieguvi no atjaunīgajiem resursiem, kas arī Latvijā ieņem arvien būtiskāku lomu,” stāsta “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.

Konkursā šogad iesaistīsies arī trīs iedvesmotāji, kuru ikdienā ir svarīgas fizikas zināšanas, kā arī saules, vēja enerģijas un energoefektīvu risinājumu pielietošana. Starp viņiem būs “Elektrum” energoefektivitātes centra eksperts Anrijs Tukulis, uzņēmuma “Aerodium” līdzdibinātājs un pirmais dronu izpletņlēcējs pasaulē Ingus Augstkalns, kā arī uzņēmējs un Vides risinājumu institūta dibinātājs Gundars Skudriņš palīdzēs jauniešiem uzzināt par fizikas zināšanu lietderību un praktisko pielietojumu reālajā dzīvē, kā arī nākotnes karjeras izvēlē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedvesmotāji piedalīsies konkursa uzdevumu izstrādē un sniegs atbalstu finālā iekļuvušajām komandām ceļā uz uzvaru.

Konkursa uzdevumus gatavos fizikas ekspertu komanda, kurā ietilpst portāla “fizmix.lv” vadītājs Raitis Streičs, fizikas doktore Virgīnija Vītola, Rīgas Tehniskās universitātes inženierzinātņu vidusskolas fizikas skolotājs Aivars Eriņš un Rīgas Stradiņa universitātes Fizikas katedras docents Ansis Ēcis. Šogad ekspertiem pievienojas arī “Sense of Team” komandu saliedēšanās treneris Roberts Rubenis.

Lai piedalītos “Fizmix eksperimentā”, jāizveido komanda, kurā ir pieci 8. un/vai 9. klašu skolēni un viens skolotājs – konsultants, un tā jāreģistrē vietnē “fizmix.lv/eksperiments”. Tā kā šogad tiek turpināta aizvadītajā gadā iesāktā tradīcija pasniegt balvu “Fizmix kolotājs”, aizpildot reģistrācijas anketu, skolotāji aicināti pieteikties konkursam par titula un galvenās balvas saņemšanu. Konkursam iespējams pieteikties līdz 14.februārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gatavojoties konkursa un atlases kārtas sākumam, 7.februārī plkst. 16 paredzēts tiešsaistes pasākums skolotājiem. Tajā tiks izklāstīti konkursa jaunumi, programmu papildinās lekcija par nākotnes enerģiju, kā arī tematiski fizikas eksperimenti. Pasākuma tiešraidi varēs vērot “Fizmix” “Facebook” lapā.

Konkursa atlases kārta, kurā visas komandas, kas reģistrējušās konkursam, sāksies 21.februārī, un tajā dalībnieki sacentīsies par iespēju iekļūt pusfinālā. Tajā piedalīsies katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas 10 labākās komandas, kopā 60 komandas, kas atlases kārtā būs ieguvušas visvairāk punktu. Savukārt finālā par uzvaru cīnīsies septiņas komandas – pa vienai no katra reģiona un Rīgas pilsētas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības.

“Fizmix eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Šogad konkurss norisinās 27.reizi.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.