Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atraidītais mīlnieks sodīts par miskastes mīnēšanu

Tieši pirms Lieldienām spēkā stājās Zemgales rajona tiesas spriedums krimināllietā, ar kuru 1977. gadā dzimušais Vladimirs A. (vārds mainīts) atzīts par vainīgu, ka viņš 2022. gada naktī uz 23. augustu Jelgavā, Pētera ielā, šķiroto atkritumu konteinerā bija ievietojis paštaisītu spridzekli. Sākotnēji Vladimirs tika turēts aizdomās par slepkavības mēģinājumu vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā.
Izmeklēšanā gan atklājās, ka Vladimirs nevienu nonāvēt nav ne mēģinājis, ne gribējis. Sprādziens bija iecerēts, lai nobiedētu kādu jelgavnieci, atriebjoties sievietei par to, ka viņa atraidījusi romantisku jūtu pārņemto vīrieti.

Savas noziedzīgās darbības Vladimirs veica pērnā gada 23. augustā pēc pusnakts – pagalmā pie Annijas (sauksim viņu tā) dzīvesvietas Pētera ielā. Stiklam paredzētajā plastmasas atkritumu tvertnē viņš ievietoja pašgatavotu termiskās iedarbības uzliesmojošu līdzekli, kas sastāvēja no pieclitrīgas plastmasas kanniņas ar benzīnu, kurai bija piestiprināta rūpnieciski ražota un pirotehnisko maisījumu saturoša signālmīna ar uzsites iniciēšanas mehānismu. Šo ierīci Vladimirs, kuram ir zināšanas, kā rīkoties ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem, ar izolācijas lentu un melnas krāsas auklu savienoja ar Annijas darba automašīnu, kas bija novietota turpat netālu no atkritumu konteineriem. Aukla tika piesieta mašīnas aizmugurējam ritenim. Viss tika sagatavots tā, lai, kad Annija sāktu braukt, nostrādātu signālmīna, bet skaņas sprādziena efekta rezultātā uzliesmotu kanniņa ar degvielu un aizdegtos plastmasas atkritumu tvertne. Iecerētais sprādziens gan nenotika, turklāt no Vladimira neatkarīgu iemeslu dēļ.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.