Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atsevišķās Dobeles novada teritorijās pieaugs ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

No 1.septembra Dobeles novada Auces pilsētā, kā arī Bēnes, Īles, Lielauces, Ukru, Vecauces un Vītiņu pagastā pieaugs ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tarifs par ūdensapgādi no septembra pieaugs par 91,9% – līdz 1,65 eiro par kubikmetru, savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs sasniegs 2,25 eiro par kubikmetru, kas ir par 89,1% vairāk nekā patlaban.

SPRK norāda, ka SIA “Auces komunālie pakalpojumi” tarifus ir ietekmējis gan elektroenerģijas, gan vispārējais cenu pieaugums valstī, kā arī komersanta finanšu ieguldījumi ūdenssaimniecības infrastruktūras paplašināšanā un sakārtošanā.

“Auces komunālie pakalpojumi” pagājušajā gadā ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu un pašvaldības atbalstu pabeidza realizēt ūdenssaimniecības attīstības projektu Aucē. Finansiālie ieguldījumi izmantoti, lai nodrošinātu pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Projekta ietvaros paplašināti kanalizācijas un ūdensapgādes inženiertīkli, kā arī izbūvētas jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Auces komunālajiem pakalpojumiem”, tāpat kā daudziem citiem uzņēmumiem, kuri ražošanā vai pakalpojumu nodrošināšanā izmanto elektroenerģiju, ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas ietekmējis elektrības cenas kāpums.

Uzņēmums tarifu projektu SPRK apstiprināšanai iesniedza 14.martā. SPRK secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu “Auces komunālo pakalpojumu” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Kā liecina informācija “Firmas.lv”, uzņēmuma apgrozījums pērn bija 1,491 miljons eiro, bet zaudējumi veidoja 20 110 eiro. Kompānijas pamatkapitāls ir 3,24 miljoni eiro, tā reģistrēta 1991.gadā. Uzņēmums pieder Dobeles novadam.

Foto: pixabay. com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.