Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atvērtas jaunās Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa ekspozīciju zāles

No šodienas, 19. jūlija, apmeklētājiem ir atvērtas Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa jaunās ekspozīciju zāles, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunās vēstures ekspozīcijas veltītas Jelgavas vēsturei, simboliem un pārmaiņām laika griežos, modei cauri gadsimtiem un Svētās Trīsvienības baznīcas vēsturei. Ekspozīcijas izvietotas torņa 3., 4. un 5. stāvā. Tās ir veidotas kā laikmetīga interjera instalācija, kur redzamos eksponātus papildina multimedijos integrētas jaunākās tehnoloģijas. Ekspozīciju konceptuālais moto “Duālā realitāte” sniedz iespēju Jelgavas vēsturi aplūkot interaktīvi, informāciju atklājot pakāpeniski, izzināt vēstures faktus caur dažādām maņām – ir gan vizuālie, gan skaņas efekti, gan iespēja virtuāli pielaikot senās rotas un vēsturiskos kāzu tērpus.

Vēstures ekspozīcijas atvērtas no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 18. Pirmdienās tornis apmeklētājiem slēgts.

Torņa ekspozīcijas nomainītas ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Jelgavas pilsētā” atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Torņa vēstures ekspozīciju konceptu un dizainu izstrādāja uzņēmums “DJA”, tehnoloģijas un menedžmentu – “Solavi”, multimediju izstrādi veica “Putnu studija”, programmēšanu – “Overly”, izgatavošanu un montāžu – “Yes we can”. Pie ekspozīciju satura veidošanas strādāja vēsturnieki Jānis Šiliņš, Edīte Parute, Jelgavas pašvaldība, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.