Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atzīmējot Eiropas dienu, aicina piedalīties Eiropas eksāmenā

Katru gadu maijā Eiropā un Latvijā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena. To darīsim arī šogad, bet nedaudz savādāk – Eiropas dienai veltītajās aktivitātēs īpaši akcentēsim Eiropas vērtības, informē Jelgavas novada pašvaldības tūrisma attīstības projektu un “Europe Direct” centra Jelgavā vadītāja Tabita Šķerberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laikā, kad sākam atkopties no pandēmijas radītās krīzes, un, kad tepat mums kaimiņos esam liecinieki Krievijas militārajai agresijai pret Ukrainu, daudz biežāk aizdomājamies par mūsu kopīgajām Eiropas Savienības vērtībām – brīvību, solidaritāti, demokrātiju, mieru, cilvēka cieņu to kas pavisam nesen likās savā ziņā pašsaprotamas un stabilas. Šobrīd skaidri apzināmies, ka par šīm vērtībām mums ir jārunā vairāk un jāiestājas ik dienu.

Paužot atbalstu Ukrainai un tās tautai, Eiropas dienas pasākumi notiks laika posmā no 5. līdz 15. maijam – stiprinot zināšanas un izpratni par Eiropas vērtībām, kultūru dažādību un iespējām. Sekosim līdzi pasākumiem vietnē www.esmaja.lv

Svarīga Eiropas dienas notikumu sastāvdaļa ir Eiropas eksāmens, kas notiek jau astoto gadu. Eiropas dienas rīkotāji aicina pārbaudīt savas zināšanas par mums Eiropā gan skolēnus, gan pieaugušos. Eiropas eksāmena kārtošanai katrs var izvēlēties sev piemērotu laiku un atbildēt uz 20 jautājumiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas notiek no 7. maija plkst. 8.00 līdz 9. maija plkst. 21.00. Katrai vecuma grupai sagatavoti tai atbilstoši jautājumi, un pieaugušajiem testā tiks piedāvātas divas grūtības pakāpes. 2021. gadā “Eiropas eksāmenā” piedalījās vairāk nekā 37 tūkstoši visu vecumu zinātkāro un aktīvo Latvijas iedzīvotāju. Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību “Eiropas Kustība Latvijā”.

Vairāk informācijas par Eiropas eksāmenu “Facebook” vietnē Eiropas eksāmens un www.esmaja.lv.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.