Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atzīmēs Līvbērzes kultūras nama 50 gadu jubileju

28. oktobrī pulksten 18.00 notiks Līvbērzes kultūras nama 50 gadu jubilejas pasākums. Uz kopīgu atmiņu vakaru un koncertu aicināti pašreizējie un bijušie kultūras nama darbinieki, pašdarbības kolektīvu vadītāji, dalībnieki un ikviens, kam mīļš Līvbērzes kultūras nams, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Līvbērzes kultūras nama jubilejā esam ieplānojuši ne vien svētku koncertu, bet arī jubilejai veltītu izstādi, kura interesentiem atklās detaļas par kultūras nama tapšanas procesu, iestādes bijušajiem un esošajiem vadītājiem un, protams, arī bijušajiem un esošajiem amatiermākslas kolektīviem,” stāsta Līvbērzes kultūras darba vadītāja Daiga Granāte.

Kultūras nama pirmā vadītāja bija Daina Vanaga, bet kopumā kultūras iestādi vadījuši vairāk kā 10 dažādi vadītāji. Līvbērzes kultūras namā darbojušies ne vien dažādi deju un ansambļu pulciņi, bet arī daiļlasītāju pulciņš, vairāki ģimeņu klubi, foto-kino pulciņš un 30 gadus arī pūtēju orķestris.

Šobrīd kultūras namā darbojas astoņi dažādi pagasta amatierkolektīvi – gan dejotāji, dziedātāji, gan teātra mākslas cienītāji, gan arī tautas lietišķās mākslas un folkloras piekritēji. Ar kolektīvu līdzdalību kultūras namā tiek rīkoti novada un pagasta svētku pasākumi, izglītojoši semināri, tematiski pasākumi un atpūtas vakari. “No malas var likties, kas tad ir tas kultūras darbs? Vienas balles, smiekli, koncerti un teātra izrādes. Taču cilvēki, kas saistīti ar kultūras darbu vislabāk zina, cik daudz enerģijas, laika un arī līdzekļu ir jāiegulda, lai būtu labs rezultāts. Tautas nams tagad krasi atšķiras no tā, kādu daudzi atceras no savas bērnības vai jaunības laikiem. Piedzīvoti kosmētiskie remonti gan no ārpuses, gan iekštelpās, mēģinot izveidot komfortablu vidi pasākumu rīkošanai. Vienu no lielākajām rekonstrukcijām klubs piedzīvoja 2018. gada sākumā, kad tika veikta ēkas inženierkomunikāciju nomaiņa un būtisks iekštelpu pārplānojums,” teic Līvbērzes pagasta pārvaldes vadītāja Ruta Medne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laika gaitā mainījies ne vien ēkas izskats, bet arī cilvēki, kuri nesavtīgi rūpējušies par kultūras dzīvi pagastā, tāpēc jubilejas pasākumā sumināti tiks tautas lietišķās mākslas studija “Līve” un folkloras kopa “Zemgaļi”, kuri Līvbērzes kultūras namā darbojas jau 45 gadus. “Kolektīvi var lepoties ar ilgnoturību. Patiess prieks, ka abiem kolektīviem izdevies bez pārtraukuma darboties vairākas desmitgades. Tautas lietišķās mākslas studijai “Līve” patiesībā pat ir vēl vairāk darba gadu. Līvbērzes audējas auda krietni vēl pirms kultūras nama celtniecības, patvērumu rodot bijušajā kolhoza ēdnīcā. Bet 1978. gadā audējas oficiāli nodibināja studiju “Līve” – tādu, kādu mēs pazīstam šodien,” saka D.Granāte.

Uz 50 gadu jubilejas koncertu gaidīts ikviens interesents. Tajā uzstāsies kultūras nama amatierkolektīvi un aktrise Dita Lūriņa-Egliena. Ieeja koncertā bez maksas. Bet pēc koncerta paredzēta svētku balle kopā ar grupu “Tranzīts”. Ieejas maksa 8 EUR.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.